Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 večerníčkov, ktoré sme ako deti milovali! Vol. 1

vecernicek tit
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Detstvo – nonstop vonku, nonstop v hre. Jediné čo nás dokázalo zastaviť bolo slnko zapadajúce za obzor a hrozba, že ak sa doma neukážeš bude zle. Bolo tu však ešte niečo. Večerníček. Dokonalá bodka za dňom plným nezabudnuteľných dobrodružstiev.

Každý z nás verne poznal tú známu zvučku, ktorá sprevádzala dedka Večerníčka a jeho verného psíka pri zažatí nového príbehu. Pohľadom detského diváka to boli vždy celovečerné filmy plné napätia a akcie…

1. Krtko

Majster slova a večný lingvista, ktorý nejedného z nás naučil ako ohýbať slová a správne artikulovať. Postavička Krtka a jeho dobrodružstvá sú zaujímavé nie len pre detského, ale aj pre dospelého diváka hlavne pre jeho herecké výkony doplnené jeho nekompromisnou zásobou citosloviec.

https://vimeo.com/15593194

2. Jurošík

Rozprávka, v ktorej srdce zbojníka na správnom mieste zakaždým prekoná úskalia bezprávia a s dôvtipom vykľučkuje z každej situácie. Hurónsky smiech vždy sprevádza Jurošíka, keď prekabáti zemepána, ktorého si nepamätáme inak ako pod hláškou: „Óch, ja neštastný zemepáááán…“

3. Pa a Pi

„My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem…“ Zvučka v podaní Mariky Gombitovej zasadená do sci-fi náučnej rozprávky sa ti aj dnes možno na chvíľu zasekne v hlave. Už vtedy sme vedeli, že nie sme vo vesmíre sami a spolu s dvoma mimozemskými mačkami sme každý večer spoznávali pozemskú ríšu zvierat.

4. Sedem výmyselných budíkov

V minulosti sme možno závideli chlapíkovi jeho kamarátsky vzťah s budíkom a ich spoločné dobrodružstvá. Sú to príbehy, na ktoré môžeme len matne spomínať, keď ráno stláčame gombík „odložiť o päť minút“ a snažíme sa prežiť ešte kúsok vlastného dobrodružstva v ríši snov.

5. Bob a Bobek

Od budíku je to už len kúsok k rannej rozcvičke. Zo sveta kúziel k nám z magického klobúka vyliezali dvaja králici väčší Bob a menši Bobek, ktorý presne ako my neobľuboval frázu: „Vstávať a cvičiť!“, ale zakaždým sa kreatívne vynašiel: „Ale, ja mám ešte noc.“

Hor´sa teda do bežného dňa povzbudený dôvtipom našich kreslených hrdinov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DávidDátum 8. júna 2015
reklama:
reklama:
reklama: