Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 unikátnych miest na Slovensku, o ktorých vie len málokto

Sni mka obrazovky 2018 08 04 oa12.10.30.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je veľkou krajinou, tak sa tu nachádza naozaj veľké množstvo zaujímavých a jedinečných miest. Tentokrát sme vybrali 6 zaujímavých miest na Slovensku, o ktorých vie len málokto.

Slovenský čínsky múr

Obec Bátovce má bohatú históriu, v prípade, že by ste sa rozhodli ísť na túru do prírody a začali by ste práve v tejto obci, tak určite stojí za povšimnutie Spečený val, ktorý sa prezýva aj „Slovenský čínsky múr“. Ide o 60 kilometrov dlhý pás postavený pravdepodobne Rimanmi a mal slúžiť ako ochrana pred barbarmi.

Sni mka obrazovky 2018 08 04 oa12.05.33.jpg
www.vypadni.sk

Najtmavšie miesto na Slovensku

Poloniny sú najmenším národným parkom na Slovensku, ktoré sú aj najmenej preskúmané a niektoré miesta nedotknuté. Okrem rusínskej kultúry sa tam nachádza aj najtmavšie miesto Slovenska. Vedeli ste o tom?

Žľab v Rakytove

Tento žľab sa nachádza približne 12 kilometrov od Banskej Bystrice a ide o zaujímavú technickú pamiatku.

Socha Krista v Kline

Na kopci Grapa nad maličkou severoslovenskou obcou Klin sa nachádza jedinečná rarita, monumentálna socha Ježiša Krista, ktorá je kópiou slávnej brazílskej sochy v Rio de Janeiro.

Kostolík v Kopčanoch

Kostol svätej Margity Antiochijskej leží pri obci Kopčany, prvá zmienka o ňom je z roku 1392. Jeho najstaršia stavebná fáza je datovaná do 9. – 10 storočia, vďaka čomu patrí k najstarším stojacim stavbám na Slovensku.

Gemerské spojky

Počas 2. svetovej vojny pripadla Maďarsku časť južného Slovenska. Trať, ktorá spájala Tisovec do Jesenského bola prerušená a taktiež aj trate z Muráňa do Plešivca a zo Slavošoviec do Plešivca. Tieto územia však bolo nevyhnutné prepojiť a tak vznikli takzvané Gemerské spojky. Vznikli dva viadukty a jeden tunel, avšak vojna skončila, územia pripadli naspäť Slovensku a tieto trate neboli nikdy dokončené. Dnes sa tam nachádza náučný chodník a najzaujímavejšou pamiatkou je dlhý a mohutný 120 metrový viadukt pri Mníšanoch, za ktorým sa nachádza priechodný 400 metrov dlhý tunel.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: