Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

605.výročie Pražského orloja si pripomína aj Google!

Maxresdefault.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: i.ytimg.com
reklama:
reklama:

Veľká pocta pre Českú republiku! Google Doodle oslávi 605. výročie Pražského orloja zobrazením vo viac ako 30. štátoch sveta. 

Google Doodle s Pražským orlojom uvidia nielen užívatelia na Slovensku a v Česku, ale aj v Japonsku, Veľkej Británii, Mexiku a ďalších viac ako 30 krajinách sveta.

Horizon33_2015 10 9_10 57 14.png
google.com

Dnes uplynulo presne 605 rokov odkedy sa v listine z 9. októbra 1410 spomína Orloj. „Staromestský orloj predstavoval vo svojej dobe vrchol dostupnej technológie a dodnes patrí medzi najvýznamnejšie české technické a kultúrne pamiatky. Radi si pripomíname podobné príležitosti, keď inovatívny prístup posunul hranicu možného tak, ako sa o to snažíme my,“ uvádza Google.

Jkywj9q.jpg
i.imgur.comFoto: i.imgur.com

„Pražský orloj je bezpochyby jednou z mimoriadnych pamiatok českej metropoly, ktorú ročne prídu obdivovať milióny turistov. Veľmi nás teší, že výročie orloja si pripomenie aj Google a že sa prostredníctvom toho opäť zvýši povedomie a pôvab pražskej architektúry v zahraničí,“ približuje hovorkyňa Prague City Tourism, Kateřina Bártová.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 9. októbra 2015Zdroj www.metro.cz keho-orloje-1l3-/co-se-deje.aspx?c=A151008_194559_co-se-deje_jsk © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: