Ako osláviť výročie svadby?

Zdieľať
Vyrocie svadby pri vodepexels.com_.jpg
Foto: Pexels

Výročie svadby je príležitosť, kedy si páry pripomínajú spoločnú cestu životom, spomínajú a oslavujú lásku, ktorá ich spája. Hľadáte tipy ako originálne stráviť výročie? Potrebujete inšpiráciu na milý darček pre manželku alebo manžela? Ste na správnom mieste.

5. rok – Drevená svadba

Drevo je symbol stálosti a rastu. Ukazuje nám, aké dôležité sú pevné korene, vďaka ktorým vo vzťahu prežijeme aj silné búrky. Vysaďte spolu strom, ktorý vám bude toto všetko pripomínať. Výročie môžete stráviť aj piknikom v obľúbenom parku alebo prechádzkou po blízkom lese.

Tip na darček: Vyberte si spoločný darček v podobe dreveného doplnku do vašej domácnosti. Manžela možno potešia netradičné drevené hodinky. Dámy môžete obdarovať peknou drevenou brošňou.

10. rok – Cínová svadba

Desať rokov spoločného života je dôkazom flexibility a pevnosti vo vzťahu. Tieto vlastnosti symbolizuje práve tvárny, no odolný cín. Oslávte tento významný míľnik tým najvzácnejším – spoločne stráveným časom. Zaspomínajte na všetko, čo ste už spolu prežili, a snívajte o tom, čo vás ešte čaká.

Tip na darček: Skvelým darčekom na trávenie spoločného času je víkendový pobyt, dovolenka alebo príjemný wellness. Polovičku však môžete potešiť aj handmade cínovým šperkom alebo sadou cínových pohárikov.

15. rok – Kryštálová svadba

Kryštál svojou čistotou a krásou pripomína dôležitosť harmónie a úprimnosti vo vzťahu. Pripite si na spoločne strávené roky kryštálovými pohármi.

Tip na darček: Kryštálová váza plná obľúbených kvetov alebo žiarivý kryštálový šperk potešia takmer každú ženu. Páni zase určite ocenia set fľaše a pohárov z brúseného skla či obľúbený parfum.

20. rok – Porcelánová svadba

Porcelán je symbolom jedinečnosti. Reprezentuje vzácnosť a krehkosť lásky, o ktorú sa treba citlivo starať. 20. výročie je už len dôkazom, že ste to zvládli na výbornú. Oslávte druhé desaťročie pri romantickej večeri, kde nebude chýbať porcelánový riad.

Tip na darček: Spoločným darčekom môže byť čajová alebo kávová súprava z kvalitného porcelánu. Obľúbeným darčekom pre ženy je eternity prsteň, ktorý predstavuje obnovenie svadobného sľubu.

Pandora naramky na vyrociepandora.net_.jpg
Foto: Pandora

25. rok – Strieborná svadba

Striebro symbolizuje čistotu a pevné spojenie vo vzťahu. Strieborná svadba si už zaslúži aj väčšiu oslavu s rodinou a priateľmi. Zamerajte sa na strieborné dekorácie, dobré jedlo, hudbu a zábavu presne tak, ako v deň vašej svadby.

Tip na darček: Strieborný šperk je to pravé orechové. Darujte jej strieborné náušnice alebo symbolický prívesok, ktorý jej pripomenie vašu lásku. Pánov môžete potešiť strieborným náramkom alebo manžetovými gombíkmi.

30. rok – Perlová svadba

Krása perál vzniká časom a postupne tak, ako aj krása vášho láskyplného vzťahu. Zaspomínajte si na chvíle, kedy vaša láska len začala. Vráťte sa na miesta, kde ste sa spoznali, mali prvé rande alebo zásnuby. Znovu objavte radosť a vášeň, ktorú vám prinieslo spoznávanie jeden druhého.

Tip na darček: Pre vašu manželku nemôže byť výstižnejší darček ako elegantný perlový šperk. Muži určite ocenia kvalitné hodinky alebo perleťový doplnok.

50. rok – Zlatá svadba

Zlato, ako najvzácnejší kov, je dokonalou metaforou pre vzťah, ktorý vydržal pol storočia. Je to najvzácnejšie bohatstvo, aké ste mohli získať. Oslávte tento krásny míľnik s vašimi najbližšími. Poproste ich o pomoc a zorganizujte milú oslavu, kde sa stretnú tí, na ktorých vám najviac záleží.

Tip na darček: Zlatý prívesok alebo náhrdelník je ideálnym darčekom pre všetky ženy. Určite sa však obaja potešíte aj spomienkovej fotoknihe, či obľúbenej spoločnej fotke, napríklad, v zlatom rámiku.

Veríme, že naše nápady vám pomôžu pri plánovaní osláv vášho výročia. Nezabúdajte však na to najdôležitejšie. Najkrajším darčekom pre vás oboch je vzájomná láska a pochopenie.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom