7 hrôzostrašných metód popravy, z ktorých ti prebehne mráz po chrbte!

Zdieľať
desktop-1409948904

Napadlo by ti napríklad, že sa dá bambus použiť na poriadne brutálny spôsob popravy? Pozri si sedem hrôzostrašných metód, ktoré sa v minulosti používali na popravovanie…

1. Zastrelenie – táto metóda sa používala už v historických časoch, obľúbená bola v starovekom Ríme, kde popravovali väzňov tak, že ich postavili pred múr a tam na nich strielali lukostrelci.

1

2. V Ázii sa v stredovekých časoch na popravu používal bambus. Táto veľmi tvrdá rastlina je známa tým, že rastie veľmi rýchlo, niekedy dokáže za deň vyrásť aj okolo metra. Obete bambusových popráv boli priviazané k malým bambusom dole hlavou s roztiahnutými nohami a rukami a ako rástli, pomaly a veľmi bolestivo prepichovali telo popravovaného.

desktop-1409948903

3. Rozpučenie – v Južnej Amerike a tiež napríklad vo Vietname sa používala táto metóda popravy. Vo Vietname boli na túto metódu vycvičené slony, ktoré pomaly rozdrvili svojou silou odsúdených. V Európe sa na to používali rôzne mechanické zariadenia, ktoré slúžili v prvom rade na mučenie, no obeť to zvyčajne neprežila…

desktop-1409948899

4. Upálenie na hranici – táto metóda popravy je síce známa, no aj poriadne brutálna. Často sa používala na zabitie viacerých ľudí naraz. Obete zvyčajne zomreli na otravu oxidom uhoľnatým, teda neuhoreli zaživa.

desktop-1409948899545

5. Zavesenie, ťahanie a rozštvrtenie – táto brutálna metóda popravy sa používali pri najhorších kriminálnikoch v Anglicku. Najskôr ich priprevnili ku koňovi, ktorý ich ťahal cez celé mesto, potom ich zavesili na výstrahu, a keď mali smrť na jazyku, rozštvrtili ich.

poprava

6. Obesenie – tento spôsob popravy sa používa v niektorých kútoch sveta aj dnes. V minulosti to bol jeden z najhumánnejších spôsobov popravy.

desktop-1409948900

7. Gilotína – sťatie je jednou z najstarších foriem popravy. Počas Francúzskej revolúcie bola vymyslená gilotína, ktorá mala byť humánnejšia ako klasické sťatie. Vďaka gilotíne bola totiž hlava od tela oddelená jedným ťahom a nehrozilo, že by bolo potrebných viac úderov ako pri sekere či meči.

gilotina

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom