Určite každý z nás pozná nejaký ten domáci recept našich starých mám. Tie vždy vedeli, čo je dobré. Ak ste ich ešte nevyskúšali, teraz je ten správny čas. Možno sa aj vy ocitnete v situácii, kedy sa vám naozaj budú hodiť. A nie sú to len také povery. Naozaj tie domáce recepty fungujú.
Trápia vás strie? Bojujte proti nim týmto domácim receptom
Či už ide o zdravotné problémy alebo estetické, vždy je aj iná možnosť, ako drahé prípravky z lekární a obchodov. Zaručene je lepšie využiť „domáci liek“. Okrem toho, že sa vyhnete chémii, ušetríte aj desiatky eur.
7 domácich receptov našich predkov, ktoré naozaj fungujú:
1.Jedlá sóda na infekcie močových ciest
Mali by ste pridať trochu jedlej sódy do pohára vody. Jedlá sóda bojuje proti infekciám a alkalizuje močový mechúr, a tak ho chráni pred škodlivými baktériami.
12 vecí, ktoré máme bežne doma, ale môžu byť nebezpečné pre našich domácich miláčikov
2.Zemiaky na uhryznutie pavúka
Surové zemiaky majú silné anti-svrbiace a protizápalové vlastnosti. Všetko, čo je potrebné urobiť, je surový nakrájaný zemiak priložiť na uhryznuté miesto a prichytiť obväzom alebo tenkou handričkou na niekoľko minút.
3.Hrozienka pri artritíde
Podľa starých rodičov, by ste mali namočiť hrozienka cez noc v niekoľkých lyžiciach ginu. Týmto spôsobom sa vitamíny v hrozienkach skombinujú s protizápalovými účinkami ginu, a to zmierni bolesť a opuch v prípade artritídy.
Vyrobte si takto jednoducho domáci prírodný deodorant
4.Zeler na zlý dych
Všetko, čo musíte urobiť pre boj so zlým dychom, je dať si do úst zeler a žuť ho.
5.Žihľava na vypadávanie vlasov
Listy žihľavy sú bohaté na bielkoviny, vápnik, fosfor, železo, horčík, a beta-karotén a vysokým množstvom vitamínov A, C, D a B-komplex, z ktorých všetky sú prospešné pre vlasy a ich rast. Listy žihľavy udržujú zdravé, lesklé a silné vlasy. Mali by ste pridať do hrnčeka 4-6 listov, zaliať horúcou vodou, a použiť žihľavový čaj.
Ako si urobiť domáci vaječný likér? Tu sú 3 skvelé recepty
6.Sladké zemiaky pri Menopauze
Sladké zemiaky majú hrubšiu kožu a sú tmavšie. Sú bohaté na vitamín A a C, ktoré vyrovnávajú hormóny, a diétnu vlákninu, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi.
7.Sušené marhule na trávenie
Predkovia sa domnievajú, že človek by mal jesť presne päť marhúľ každý deň po večeri pre lepšie trávenie. Tieto plody sú bohaté na vlákninu, ktorá pomáha tráveniu a zabraňuje nadúvaniu.