Migréna nie je iba obyčajná bolesť hlavy. Takto ju dokážete zastaviť aj bez liekov

Zdieľať
migrena
Migréna nás dokáže vyradiť z bežného života. gettyimages.com

Migréna nie je len obyčajná bolesť hlavy. Keď udrie v plnej sile, dokáže nás doslova vyradiť z kolobehu každodenných činností. Okrem silnej bolesti vystreľujúcej do hlavy ju sprevádzajú pocity na zvracanie a prehnaná citlivosť na svetlo a hluk.

Toto ochorenie minimálne dvakrát častejšie postihuje nežnejšie pohlavie (10-20% populácie) ako mužov (približne 3-8%). Prečo je tomu tak? Dôvodom častejších záchvatov migrény u žien v reprodukčných rokoch je najmä kolísanie estrogénov, ktoré sú spúšťačom menštruačných ťažkostí. Ide však o komplikovanejší problém, ktorý súvisí s mnohými vnútornými a vonkajšími vplyvmi.

migréna
Migréna minimálne dvakrát častejšie postihuje ženy ako mužov. gettyimages.com

Hormóny, stres a nevhodná strava

Migréna je komplexná porucha v oblasti centrálneho nervového systému. Hlavnými faktormi, ktoré vplývajú na jej vznik sú biochemická nerovnováha v mozgu, hormonálna disharmónia, emocionálny stres, nedostatočný spánok, ale aj nevhodná strava. „Serotonín je kľúčový neurotransmiter pri migréne. Obvykle sú s ňou spojené nízke hladiny serotonínu a jeho aktívneho metabolitu – melatonínu. Dôvodom je stres a strava,“ konštatuje biochemik značky ioy. Peter Szalay.

Bolesť (hlavy), poruchy spánku, depresia a chronická únava sa vzájomne komplexne ovplyvňujú. „Rozrušená črevná mikroflóra môže tiež prispievať k zvýšenej hladine histamínu a prejavom ako je bolesť hlavy, či nespavosť a únava,“ dodáva Szalay.

migréna
Prírodným riešením migrény môže byť užívanie akáciovej vlákniny GOOD GUT/GOOD MOOD. ioy.sk

Riešením môže byť vyhýbanie sa stresovým faktorom, úprava stravy, či dostatočný a plnohodnotný spánok. Aj keď ide na prvý pohľad o jednoduché riešenia, v dnešnej dobe môžu byť ťažko dosiahnuteľné. Najmä účinok hormónov dokážeme ovplyvniť len minimálne.

Prírodné produkty ako riešenie

Prírodným spôsobom na zmiernenie príznakov migrény môže byť užívanie akáciovej vlákniny GOOD GUT/GOOD MOOD s prídavkom cielenej kombinácie minerálov, vitamínov a biologicky aktívnych látok. Táto kombinácia sľubuje výrazné zmiernenie migrény a tiež zmiernenie únavy a prejavov predmenštruačného syndrómu (PMS), bolestivej menštruácie, či prejavov menopauzy u žien.

Užívanie oboch produktov má za následok zlepšenie signalizácie serotonínu a melatonínu, zlepšenie funkcie čreva, zmiernenie vplyvu histamínu, harmonizáciu odozvy tela na účinok pohlavných hormónov a zabezpečenie vyváženej dostupnosti medi, zinku, horčíka, vápnika a koenzýmu Q10.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom