7 jednoduchých tipov, ako sa v horúčavách príjemne osviežiť!

Zdieľať
fruits-465832_640-640x433

Už je tu obdobie, kedy bude teplomer ukazovať vysoké hodnoty, a preto padne vhod pár tipov, ako sa v tomto období čo najlepšie osviežiť. Najideálnejším spôsobom, ako uhasiť smäď, je piť čistú vodu, no tá nie každému chutí. Potom máme na výber množstvo ochutených limonád a džúsov, v ktorých je však veľmi veľa cukru. Ponúkame ti sedem overených tipov limonád, ktoré sú lepšie ako voda.

1. Prírodná ochutená voda

Na jej prípravu nepotrebuje špeciálny recept. Stačí ti veľký zaváraninový pohár, do ktorého nakrájaš ľubovoľné ovocie, bylinky a necháš to spolu pekne vyluhovať. Veľmi obľúbenou kombináciou sú jahody s uhorkami a čerstvou mätou. Samozrejme, ak ti práve tento druh ovocia a zeleniny nesadne, vyber si, čo ti vyhovuje najviac.

http://pixabay.com/sk/gin-a-tonic-n%C3%A1poj-happy-hour-grunge-507439/
pixabay.com Foto: pixabay.com

 2. Kokosová voda

Je bohatá na minerálne látky, neobsahuje tuk ani cholesterol a dokonca pomáha pri chudnutí a udržaní celkovej imunity. V obchodoch by nemal byť problém zohnať kokosovú vodu, treba si však dávať pozor na to, aby boli bez dochucovadiel, čisto prírodné.

http://pixabay.com/sk/n%C3%A1poj-kokos-tropick%C3%BD-ovocie-612402/
pixabay.com Foto: pixabay.com

3. Voda s citrónom

Momentálne zažíva veľký „boom.“ Ráno nalačno jeden pohár vlažnej vody s plátkom citrónu ti zlepší trávenie, pomôže ti udržať správnu hladinu ph a doplní potrebnú dávku vitamínu C. Pre zvýraznenie chuti môžeš použiť čerstvú mätu.

http://pixabay.com/sk/citr%C3%B3n-%C5%BEm%C3%BDkacie-citr%C3%B3nov%C3%A1-%C5%A1%C5%A5ava-609273/
pixabay.com Foto: pixabay.com

4. Ovocný čaj s bublinkami

Ak máš rád sladké a neinklinuješ ku kupovaným limonádam, ktoré obsahujú príliš veľa cukru, je tu lepšia alternatíva. Zmiešaj jeden stopercentný ovocný džús s perlivou minerálkou, alebo aj sódou a vyber si svoj obľúbený bylinkový alebo ovocný čaj. Nápoj nezabudni dobre vychladiť.

http://pixabay.com/sk/tea-da-hong-pao-%C5%A1%C3%A1lka-%C4%8Daj-557436/
pixabay.com Foto: pixabay.com

 5. Mlieko

Poskytne ti množstvo živín, ktoré tvoje telo potrebuje. To, že mlieko chráni tvoje kosti to už dávno vieš, ale to, že ti poskytne lepšiu hydratáciu ako sladké nápoje by si si mal zapamätať.

http://pixabay.com/sk/mlieko-sklo-%C4%8Derstv%C3%A9-zdrav%C3%A9-n%C3%A1poj-518067/
pixabay.com Foto: pixabay.com

6. Ľadový čaj

Jeden z najväčších favoritov počas extrémnych horúčav. Nemáme na mysli instantné ani žiadne kupované čaje, ale domáci čaj, ktorý ochutíš mätou, citrónom a plátkom citrónu.

http://pixabay.com/sk/%C4%BEadov%C3%BD-%C4%8Daj-holandsky-k%C3%A1va-kocky-%C4%BEadu-241504/
pixabay.com Foto: pixabay.com

7. Ľadová káva

Ako v prípade ľadového čaju, aj tu platí, žiadne kupovanie ľadovej kávy, ktorá zrejme obsahuje viac kalórií ako tabuľka čokolády. Návod na prípravu ľadovej kávy je jednoduchý. Nechaj vychladnúť svoju obľúbenú kávu, pridaj do nej nízkotučné alebo polotučné mlieko, trochu vanilky a zamiešaj. Ľadová káva nie je až takým ideálnym nápojom ako ľadový čaj, no jeden pohár ti rozhodne neuškodí.

http://pixabay.com/sk/k%C3%A1va-koktail-n%C3%A1poj-jedlo-kr%C3%A9m-540653/
pixabay.com Foto: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom