7 mýtov o sexe, ktorým verí každý

Zdieľať
par-muz-zena-laska-dovera-sex-milovanie_istock_000006980324

Čo všetko ste sa dočítali na internete, prípadne vám to niekto povedal a vy tomu veríte? Pravdepodobne bude takých vecí dosť veľa. Aj o sexe kolujú rôzne mýty, ktoré však nemusia byť tak celkom pravdivé.

Mýtus: Pri sexe spálite veľa kalórií

Laska sex milovanie pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podľa odborníkov za 30 minút pri tejto činnosti spálite od 85 do 150 kalórií. Väčšina ľudí však pol hodinu na tieto radovánky nemá. Priemerné trvanie sexu je tak 5 minút. Veľa kalórií síce nespálite, ale ak budete mať sex raz týždenne, budete žiť dlhšie.

Mýtus: Pri sexe môžete dostať infarkt

Laska sex milovanie pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

V skutočnosti je to naopak. Podľa jednej štúdie mužom, ktorí mali sex dvakrát týždenne, hrozilo nižšie riziko kardiovaskulárnych ochorení. Šanca mať infarkt počas sexu je naozaj nízka – jedna k miliónu.

Mýtus: Ponožky zabíjajú túžbu

Ponožky, postel, spánok, oddych
ilustračné: thinkstockphotos.com

Ponožky vám môžu dopomôcť k orgazmu. Neveríte? Podľa holandskej štúdie sa väčšina partnerov sťažovala na chladné nohy počas sexu. Keď si však dali ponožky, viac zo skúmaných objektov bolo schopných dosiahnuť orgazmus.

Mýtus: Ustrice a čokoláda vás nabudia

Cokolada pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hoci v každom článku o afrodziakách nájdete ustrice, žiadna štúdia nepotvrdila, že by skutočne zvyšovali túžbu. Obsahujú veľa zinku, ktorý je dôležitý pre zdravé spermie, ale žiadnu látku, ktorá by zlepšovala libido, vedci nenašli. Ani čokoláda žiadnu takú látku neobsahuje, je však pravda, že zlepšuje náladu, znižuje krvný tlak a fungovanie krvných ciev. A to môže mať vplyv na intímnu pohodu.

Mýtus: Muži myslia na sex každých sedem sekúnd

Cakajuci muz biele nohavice pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nedávna štúdia zo Štátnej univerzity v Ohio tento mýtus poprela. Podľa výskumu muži myslia počas dňa na sex 19-krát. Pre porovnanie, na jedlo mysleli 18-krát a na spánok 11-krát. Ženy rozmýšľali o sexe 10-krát za deň, o jedle 15-krát a na spánok mysleli 8,5 krát denne.

Mýtus: Ženy dosiahnu orgazmus iba prostredníctvom pohlavného styku

Laska sex milovanie pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Štúdie tvrdia, že až 75 % žien nedosiahne orgazmus iba prostredníctvom pohlavného styku. Takmer 37 % žien uviedlo, že potrebujú inú stimuláciu počas sexu.

Mýtus: Sex môže ovplyvniť športový výkon

Clovek sport adrenalin pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

O tejto téme sa diskutuje už dlhé roky a niektorí tréneri hovoria svojim športovcom, aby sa pred dôležitými zápasmi či súťažami vzdali sexuálnych radovánok. Podľa nedávno výskumu je však vplyv sexu na športový výkon minimálny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom