Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 nechutných návykov a činností, ktoré sú pre naše telo dobré

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Kanál s názvom BRIGHT SIDE je plný mnohých náučných a zaujímavých videí. V jednom z ich najnovších videí sa dozvieme, ktoré činnosti považované väčšinou za nechutné sú pre naše telo vlastne zdravé.

Grganie

Grgáme preto, aby sme uvoľnili „plynný tlak“ v našich žalúdkoch. Kto však grgnutie potlačí, tomu sa môže žalúdočná kyselina nahrnúť hore pažerákom a spôsobiť bolesti v oblasti hrude.

Močenie v sprche

Močenie v sprche dokáže ochrániť naše nohy pred rôznych plesňami. Ich vzniku zabráni najmä kyselina močová.

www.youtube.com

Prdenie

Približne 6 hodín po jedle začne telo produkovať plyny ako oxid uhličitý a metán. Uľavenie si zbaví telo tých plynov a naopak, ich zadržiavanie môže spôsobiť bolesti brucha a nadúvanie.

Pľuvanie

Počas športovania väčšina ľudí dýcha ústami, dôsledkom čoho sa v nich začne tvoriť viac slín. Je úplne v poriadku zbaviť sa zvýšeného množstva slín odpľutím si, vlastne si tým len pomáhame.

www.youtube.com

Ohrýzanie nechtov

Ohrýzaním nechtov dostávame do tela baktérie. Po napadnutí sa telo začne brániť a produkovať biele krvinky, ktoré bojujú proti týmto baktériám. Keď telo narazí na danú baktériu znova, už bude mať vytvorené lymfocyty, druh bielych krviniek, ktoré sa o ňu postarajú.

Špáranie sa v nose

Podobne ako pri ohrýzaní nechtov, ak sa človek špára v nose a potom aj zje čo si v ňom našiel, pomáha tým svojmu telu stať sa imúnnejším. Sople, hlieny a šušne, ktoré obsahujú slinné mucíny, ako ďalšie chránia zuby pred baktériami.

6bc2d932 3e9f 4e26 b16c b8acc2f71e27.jpg
gizmodo.com

Vynechanie sprchy

Sprchovanie sa každý deň zbavuje tela jeho prirodzených olejov, čím ho zanecháva suché a nechránené. Najmä horúce sprchy ničia veľa prospešných baktérií, ktoré udržiavajú pokožku plnú a žiarivú.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 22. mája 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o