7 nechutných návykov a činností, ktoré sú pre naše telo dobré

Zdieľať

Kanál s názvom BRIGHT SIDE je plný mnohých náučných a zaujímavých videí. V jednom z ich najnovších videí sa dozvieme, ktoré činnosti považované väčšinou za nechutné sú pre naše telo vlastne zdravé.

Grganie

Grgáme preto, aby sme uvoľnili „plynný tlak“ v našich žalúdkoch. Kto však grgnutie potlačí, tomu sa môže žalúdočná kyselina nahrnúť hore pažerákom a spôsobiť bolesti v oblasti hrude.

Močenie v sprche

Močenie v sprche dokáže ochrániť naše nohy pred rôznych plesňami. Ich vzniku zabráni najmä kyselina močová.

https://www.youtube.com/watch?v=dOmCf2iPz1g

Prdenie

Približne 6 hodín po jedle začne telo produkovať plyny ako oxid uhličitý a metán. Uľavenie si zbaví telo tých plynov a naopak, ich zadržiavanie môže spôsobiť bolesti brucha a nadúvanie.

Pľuvanie

Počas športovania väčšina ľudí dýcha ústami, dôsledkom čoho sa v nich začne tvoriť viac slín. Je úplne v poriadku zbaviť sa zvýšeného množstva slín odpľutím si, vlastne si tým len pomáhame.

https://www.youtube.com/watch?v=dOmCf2iPz1g

Ohrýzanie nechtov

Ohrýzaním nechtov dostávame do tela baktérie. Po napadnutí sa telo začne brániť a produkovať biele krvinky, ktoré bojujú proti týmto baktériám. Keď telo narazí na danú baktériu znova, už bude mať vytvorené lymfocyty, druh bielych krviniek, ktoré sa o ňu postarajú.

Špáranie sa v nose

Podobne ako pri ohrýzaní nechtov, ak sa človek špára v nose a potom aj zje čo si v ňom našiel, pomáha tým svojmu telu stať sa imúnnejším. Sople, hlieny a šušne, ktoré obsahujú slinné mucíny, ako ďalšie chránia zuby pred baktériami.

6bc2d932 3e9f 4e26 b16c b8acc2f71e27.jpg
https://gizmodo.com/is-eating-your-boogers-good-for-you-1538565416

Vynechanie sprchy

Sprchovanie sa každý deň zbavuje tela jeho prirodzených olejov, čím ho zanecháva suché a nechránené. Najmä horúce sprchy ničia veľa prospešných baktérií, ktoré udržiavajú pokožku plnú a žiarivú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom