7 paranormálnych prípadov, ktoré vyšetrovali lovcovia duchov Ed a Lorraine Warrenovci

Zdieľať
Warrenovci
Facebook/ Amityville Horror House, Stephen S. Reed.

Manželia Ed a Lorraine Warrenovci patria medzi najznámejších lovcov duchov 20. storočia.

Na paranormálne javy buď veríte alebo nie. Možno uveríte až vtedy, keď budete vidieť dôkazy a fakty. Nasledujúcich 7 slávnych prípadov, ktorými sa zaoberali Warrenovci, sa však malo skutočne stať.

Niektoré z nich boli také neuveriteľné a hrôzostrašné, že sa stali námetom filmov. Hoci manželia už zomreli, zanechali po sebe sériu paranormálnych vyšetrovaní, ktoré fascinujú dodnes.

1. Posadnutý démonom

Paranormálny prípad z amerického mesta Brookfield sa rozhodli tvorcovia filmovej série „Conjuring“ zasadiť aj do jedného zo samotných filmov pod názvom The Conjuring: The Devil Made Me Do It.

V roku 1981 Arne Cheyenne Johnson dobodal Alana Bona. Obhajoval sa tým, že ho mal podľa vlastných slov pri vražde posadnúť démon. Išlo o prvý prípad, v ktorom obžalovaný trval na démonickom posadnutí. 

Warrenovci strávili s Johnsonom nejakú dobu a mali „teóriu posadnutia démonom“. Sudca však ich teóriu neuznával a Johnsona odsúdil, pričom za mrežami strávil len 5 rokov.

2. Masaker v Amityville

Ide pravdepodobne o najslávnejší prípad vyšetrovaný Warrencovcami. Téma hororého domu sa objavila taktiež v sérii „Conjuring“ či v samostatnom horore The Amityville Horror.

V roku 1975 manželia George a Kathy Lutzovci tvrdili, že ich z domu vyhnala paranormálna entita. Rok pred ich nasťahovaním sa dozvedeli, že Ronald DeFeo Jr. zastrelil v dome 6 členov rodiny vrátane detí. 

Warrenovci po vyšetrovaní domu usúdili, že v dome skutočne straší. Ďalšie vyšetrovania však tvrdili opak – nahlásené udalosti v dome boli väčšinou podvod. V januári 2023 portál mansionglobal.com informoval, že hororový dom má nového vlastníka, ktorý za neho vysolil 1,5 milióna dolárov.

Warrenovci
Dom hrôzy v Amityville. Foto: Facebook/ Amityville Horror House, Stephen S. Reed

3. Zjavenia v dome

Ďalší strašidelný dom stojí v americkom štáte Connecticut. Majitelia domu tvrdili, že ich syn trpel zmenami osobnosti, ktoré mali násilnú povahu. 

Warrenovci sa od majiteľov dozvedeli taktiež to, že vidia zjavenia v celom dome. Toto vyšetrovanie však ostáva rozporuplné, pretože podľa vyjadrení trpel syn majiteľov schizofréniou.

4. Zlovestná bábika

Annabelle je pekné meno, avšak bábiku Annabelle z múzea Warrenovcov by zrejme nechcel kúpiť svojmu dieťaťu žiadny rodič. Táto bábika patrila dievčatku Raggede Ann, o ktorej sa hovorilo, že ju prenasleduje duch mladého dievčaťa Annabelle Higgins. 

Bábika sa mala sama od seba pohybovať. V roku 1970 ju zobrali Warrenovci a umiestnili do sklenenej vitríny vo svojom múzeu v Monroe. V roku 2020 sa šírili reči, že bábika unikla z múzea, je však stále na svojom mieste. Zlovestnú bábiku sme mohli vidieť v niekoľkých filmoch „Conjuringu“.

Warrenovci
Skutočná bábika Annabelle. Foto: Facebook/ Ed & Lorraine Warren - Ghost Hunters

5. Levitujúce postele a zápach mäsa

V tomto bode si povieme niečo o dome, ktorý vidieť v sérii „Conjuring“. Podľa povestí ide o dom z 18. storočia v americkom meste Harrisville a straší v ňom žena, ktorá zabila seba a svoje dieťa, aby prenasledovala všetkých obyvateľov, ktorí sa odvážili vkročiť do domu.

Warrenovci sa vydali na miesto preskúmať tvrdenia, či v dome skutočne levitujú postele a cítiť zápach zhnitého mäsa. O 45 rokov neskôr kúpila dom rodina, ktorá dala zelenú vyšetrovaniu paranormálnych javov.

6. Poltergeist v dome

Manželia nevyšetrovali len v Amerike, ale vydali sa napríklad aj do domu v Londýne. Obyvatelia v Enfielde tvrdili, že nábytok sa presúval sám a počuli hlasy bez tela, ktoré volali na majiteľov domov. 

Centrom paranormálnej aktivity mali byť dve tínedžerky, dcéry rodiny. Warrenovci tvrdili, že medzi dievčatami prišlo k určitej forme démonického posadnutia. Celý príbeh je opísaný v 2. časti série „Conjuring“.

7. Strašenie v Pensylvánii

Warrenovci vyšetrovali aj menší dom v Pensylvánii. Prevládali v ňom paranormálne aktivity odlišujúce sa od tých, ktoré manželia bežne skúmali.

Povrávalo sa, že démonická entita zhodila psa a strčila dcéru dolu schodmi. Strašenie v tomto dome inšpirovalo k tvorcov v roku 1991 k natočeniu filmu The Haunted.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom