Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 znakov, že z dieťaťa bude v budúcnosti psychopat

šikanovanie
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Znaky, ktoré poukazujú na to, že z dieťaťa sa stane psychopat, si možno všimnúť u detí starších ako tri roky. Napriek tomu, že ich majú na očiach, rodičia ich zväčša nepovažujú za významné. O ktoré kľúčové črty ide?

Krutosť k zvieratám

Deti psychopaticke crty pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ide o jeden z najzrejmejších príznakov psychopatickej poruchy u dieťaťa. Ak dieťaťu vysvetlíte, že nie je v poriadku ťahať mačku za chvost a ťahať psa za vodítko a ono to pochopí, nemusíte sa viac trápiť. Ak však dieťa v takomto správaní pokračuje a dokonca ho stupňuje, je čas zasiahnuť.

Dieťa tak zvyčajne vyjadruje svoj hnev, ktorý sa môže preniesť do budúcnosti a obeťami už nebudú len zvieratá.

Láska k podpaľačstvu

Deti psychopaticke crty pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pyrománia je druhý znak. Je to ďalší spôsob, ako vyjadriť svoj hnev a vzdor.

Pomočovanie

Pomočovanie
ilustračné: thinkstockphotos.com

Samozrejme, nie je žiadna záruka, že dieťa, ktoré sa pocikáva, bude v budúcnosti maniakom. Táto porucha však často vedie k podpaľačstvu, zneužívaniu zvierat a mnohým iným veciam. Pocikávanie sa je pre dieťa ponižujúce a v dôsledku toho sa uráža a hnevá. Ak rodičia nezareagujú správne, môže to dopadnúť horšie.

Porušovanie pravidiel

Zlodej, krádež
ilustračné: thinkstockphotos.com

Pravidlá poruší sem tam každý, ide však o to, či to robí preto, aby z toho mal radosť. Ak dieťa týmto spôsobom vyhľadáva adrenalín, nebude z toho nič dobré.

Klamanie bez výčitiek

Deti psychopaticke crty pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak dieťa klame preto, že sa bojí trestu, ide o pomerne rozumný dôvod. Ak však klame bez výčitiek a ešte to robí s úsmevom, treba sa začať obávať. Možno niečo nie je v poriadku, možno má len rado proces klamstva.

Šikanovanie

šikanovanie
ilustračné: thinkstockphotos.com

Každý šikanátor nemusí byť automaticky aj budúci maniak. Ľudia môžu šikanovať z rôznych dôvodov – možno potrebujú pozornosť, možno chcú dokázať svoju silu, možno chcú vyzerať ako ich rovnako založení rodičia, ich modly atď. Existuje však jeden dôvod, ktorý vám môže pomôcť objaviť násilníka s psychopatickými črtami – opakované ponižovanie ľudí len preto, že sa mu to páči.

Necitlivosť

Deti psychopaticke crty pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Deti s psychopatickými črtami nepreukazujú strach tak ako ich rovesníci, nevedia čo je stres, čo je súcit. Prvé roky detského života sú tými najdôležitejšími pre psychologické zdravie. Treba podporu a lásku prejavovať dieťaťu od začiatku, aby sa naučilo ju prijímať aj dávať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 5. februára 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: