Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 miest v regióne Horné Považie, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 08 11 oa16.27.47.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V článku vám ukážeme a predstavíme 8 zaujímavých miest v regióne Horné Považie, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak máte ešte nejaký tip, podeľte sa s ním v komentároch.

Bytčiansky zámok

Bytčiansky zámok je renesančnou stavbou v centre okresného mesta Bytča. Zámocký areál, pozostávajúci z vlastného renesančného paláca, tzv. Sobášneho paláca, ako aj z hospodárskych a obytných budov patrí k najvýznamnejším a architektonicky najpôsobivejším feudálnym sídlam na Slovensku.

Čičmany

Táto obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou, maľovanými zrubovými drevenicami. Pre ich záchranu bola jej dolná časť vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Čičmany patria k obľúbenému turistickému miestu.

Budatínsky hrad

Hrad sa nachádza v žilinskej mestskej časti Budatín, je zachovalý a sprístupnený verejnosti. Sídli v ňom Považské múzeum.

Terchová a okolie

Terchová je typickou kopaničiarskou obcou s veľkým počtom osád. Svojou geografickou polohou je známa ako turistické centrum Malej Fatry. Spájaná je aj s Jánošíkom.

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú geomorfologický podcelok Súľovských vrchov, nachádzajú sa približne 10 kilometrov smerom na juh od mesta Bytča. Patria medzi obľúbenú turistickú lokalitu.

Hričovský hrad

Hričovský hrad je zrúcanina hradu na kopci nad Hričovským Podhradím.

Rajecká Lesná

Rajecká Lesná je známe pútnické miesto, asi 26 kilometrov južne od Žiliny. Od roku 1999 sa obec stala centrom prijímania Vianočnej pošty adresovanej Ježiškovi a tiež sa tam nachádza krásny drevený pohyblivý betlehem.

Lietavský hrad

Lietavský hrad sa nachádza 10 kilometrov od Žiliny na strmom hrebienku medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná a je voľne prístupný.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: