Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ostrov a poloostrov umenia na Slovensku, viete o tom, že ich tu máme?

Sni mka obrazovky 2018 08 07 oa11.38.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľa jedinečných a zaujímavých miest. Medzi takéto miesta určite patria aj ostrovy umenia, ktoré tu máme. Viete o tom, že ich tu máme?

Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum, alebo skrátene Danubiana, je múzeum moderného umenia, ktoré sa nachádza asi 15 kilometrov južne od Bratislavy, blízko mestskej časti Čunovo.

Múzeum sa nachádza na polostrove na toku rieky Dunaj. Bolo otvorené v roku 2000 a ponúka viacero zaujímavých výstav a expozícií. Danubiana predstavila od svojho otvorenia diela popredných osobností domácej, európskej a svetovej výtvarnej scény. Toto miesto je symbol modernej Bratislavy a moderného Slovenska. Ponúka spojenie umenia, prírody a architektúry.

Slanický ostrov umenia

Ide o ostrov obklopený vodami vodnej nádrže Orava od roku 1953. Je to pozostatok zaplavenej obce Slanica so zachovaným Kostolom Povýšenia sv. Kríža.

V súčasnosti sa v interiéri kostola nachádza galéria ľudového umenia, kde sú nainštalované expozície zo zbierok Oravskej galérie v Dolnom Kubíne „Tradičná ľudová plastika a maľba“.Na ostrove sa zároveň nachádza torzo pôvodného dnes už symbolického cintorína a lapidárium „Oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia“.

V letnej sezóne je tento ostrov dostupný loďou premávajúcou z prístavu na Slanickej Osade, miestna časť Námestovo, alebo z Prístavu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: