Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 skvelých pôvodných názvov vašich obľúbených filmov

Matrix reloaded youtube.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Filmy často dostanú najprv pracovný názov a až potom príde na rad ten distribučný. Pracovné názvy sú často studnicou vtipnosti, keďže sú často vytvorené tak, aby nikto neprišiel na to, o čom film bude. Pobavte sa.

Hviezdne vojny VI – Návrat Jediho

Pracovný názov: Blue Harvest (Modrá úroda)

Hviezdne vojny
lucasfilm.com

V čase, keď začala produkcia tretej (v skutočnosti však šiestej) časti pôvodnej trilógie Hviezdnych vojen, bol o film obrovský záujem. Aby bol George Lucas schopný pracovať na filme bez toho, aby bol obklopený zvedavými fanúšikmi a reportérmi, zvolili si neobvyklý pracovný názov – Blue Harvest. Dokonca mal aj podtitul Horor nad predstavivosťou, aby ešte umocnil dojem pravdivosti.

Titanic

Pracovný názov: Planet Ice (Planéta ľad)

Tumblr_mro3o3mjng1qg4blro1_500 1489624238.gif
giphy.com

Vzhľadom na osud Titanicu sa tento názov zdá byť celkom patričný. Názov však režisér vytvoril preto, aby všetkých čmuchalov presvedčil o tom, že robí sci-fi film.

Avengers: Pomstitelia

Pracovný názov: Group Hug (Skupinové objatie)

Avengers, filmThis photo provided by Disney/Marvel shows, Chris Evans, left, as Captain America/Steve Rogers, and Chris Hemsworth as Thor, in a scene of the new film, "Avengers: Age Of Ultron." The movie releases in the U.S. on May 1, 2015. (Jay Maidment/Disney/Marvel via AP)
SITA/AP

Vzhľadom na to, že išlo o megafilm, v ktorom sa objavili najväčší superhrdinovia Marvelu a bol oň obrovský záujem, musel mať úplne nesúvisiaci pracovný názov. Joss Whedon je však vtipný chlapík a navrhol Skupinové objatie.

Psycho

Pracovný názov: Wimpy

03 psycho screen.jpg
Foto: www.movierentalsportland.com

Áno, aj jeden z najznámejších hororov všetkých čias mal pracovný názov. Alfred Hitchcock vybral niečo nezaujímavé, aby zatajil všetka detaily o filme. Hoci ide o „nudné“ slovo, v skutočnosti je Wimpy vzdanie pocty kameramanovi Rexovi Wimpymu, ktorý na filme pracoval.

Ľadové kráľovstvo

Pracovný názov: The Snow Queen (Snehová kráľovná)

Išlo o pôvodný názov blockbusteru z dielne Disney, príbeh totiž vychádza z rozprávky Hansa Christiana Andersena s rovnakým názvom. Pôvodný príbeh sa však zmenil a zo zlej kráľovnej nakoniec urobili dobrú postavu. Aj vďaka tomu sa z tejto rozprávky stal jeden z najkrajších animovaných filmov všetkých čias.

Votrelec

Pracovný názov: Star Beast

Opäť ide o pôvodný názov filmu. Scenárista si však uvedomil, že Votrelec bude vzhľadom na to, koľkokrát sa slovo objavilo v scenári, vhodnejšie. My by sme však pôvodným názvom nepohrdli.

Cloverfield

Pracovný názov: Cheese (Syr)

V roku 2007, ešte pred uvedením filmu, sa všade objavoval pod názvom Cheese. Štúdio Paramount Pictures veľmi skoro uviedlo, že ide o pracovný názov a v skutočnosti je to práve natáčaný film Cloverfield. Po pravde by nás film s názvom Syr zaujímal.

Matrix Reloaded

Pracovný názov: The Burly Man (Zarastený muž)

Po úspechu prvého dielu režisérska dvojica bratov (teraz už sestier) Wachovských chcela utajiť všetky informácie o pokračovaní. Film nazvali The Burly Man, je to titul pochádzajúci z vyradeného scenára z ich minulosti.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 23. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme , ,