Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 vecí, ktorých by ste sa na verejných toaletách nemali nikdy dotýkať

Verejne toalety pixabay 7.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

O tom, že verejné toalety nie sú práve najčistejšími miestami, určite viete. Aj tam sa však nájde zopár vecí, ktorých by ste sa nemali radšej dotýkať, ak si nechcete privodiť nejakú chorobu. Nesrandujeme.

Batéria

Verejne toalety pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Idete sa po potrebe umyť a vodu zapnete špinavými rukami. Hoci ju vypnete čistými rukami, batéria, konkrétne jej páka, je stále tá istá. Ruky ste si umyli, znovu ste sa však dotkli špinavej páky batérie. Po umytí si radšej zoberte papierovú utierku a použite ju na vypnutie vody, prípadne to urobte lakťom.

Sušič rúk

Verejne toalety pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nielenže by ste sa sušičov rúk nemali nikdy dotýkať, ale nikdy by ste ich ani nemali používať. Podľa jedného prieskumu totiž tieto sušiče obsahujú 190-krát viac vírusov ako papierové utierky.

Podlaha

Verejne toalety pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Väčšinou je vyhnúť sa dotyku podlahy veľmi ľahké. Neklaďte si kabelku, vak či tašku na podlahu, pretože si potom spolu s ňou odnesiete množstvo fekálnych baktérií. Ak na dverách nie je háčik, radšej si nechajte kabelku na pleci.

Splachovač

Verejne toalety pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vedeli ste, že veľa ľudí používa na splachovanie nohu? A na podrážke sa nachádza množstvo baktérií z podlahy. Nedotýkajte sa preto radšej splachovača rukami, aby ste baktérie nepreniesli na ďalšie miesta.

Dávkovač mydla

Verejne toalety pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak je dávkovač mydla manuálny, po dotyku ho treba dobre vyčistiť. Veľa ľudí sa dotýka dávkovača hneď po príchode z toalety. Viac vám asi nemusíme hovoriť.

Steny

Verejne toalety pixabay 9.jpg
ilustračné: pixabay.com

Steny verejných WC sú  v podstate pokryté všetkým, na čo si v súvislosti s toaletou pomyslíte. Častice, ktoré sa dostanú po spláchnutí do vzduchu, sa zachytávajú na stenách. Väčšinou steny na verejných toaletách nikto nečistí, preto sa o ne rozhodne neopierajte.

Kľučka na dverách od kabínky

Verejne toalety pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podobne ako pri páke batérie, aj toto je jedna z prvých vecí, ktorej sa ľudia po použití toalety dotknú. Kľučka neustále prichádza do styku so špinavými rukami. Je pomerne ťažké sa vyhnúť jej dotyku, mali by ste však preto urobiť všetko.

Dvere

Verejne toalety pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Asi vás neprekvapí, že stále existuje veľa ľudí, ktorí si po použití toalety neumývajú ruky. Ak sa chcete dostať z verejných WC preč, určite použite pri otváraní dverí papierovú utierku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 28. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: