Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 zaujímavých faktov o seriáli Star Trek

Spock a uhura star trek
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Najznámejší sci-fi seriál (a všetky jeho pokračovania) pozná každý aj nefanúšik tohto žánru. Star Trek ľudí stále fascinuje aj kvôli tomu, že predpovedal mnohé veci. Skúsení Trekkies určite o každej jednej nejasnosti či zaujímavosti v seriáli vedia. Či už patríte k tejto skupine, alebo k nefanúšikom a ste tzv. tribble, vždy sa možno naučiť niečo nové. Možno aj vďaka týmto faktom.

Prečo teleportácia?

Star trek youtube 8.jpg
www.youtube.com

Myšlienka teleportácie je skvelá a všetci si prajeme, aby sa stala skutočnosťou. Dôvodom, prečo bola použitá v seriáli, je, že si tvorcovia nemohli dovoliť vytvoriť toľko malých plavidiel a robiť samostatné scény zobrazujúce prepravu na planéty.

Doktor takmer hral Spocka

Star trek youtube 5.jpg
www.youtube.com

Teraz je pomerne ťažké si predstaviť, že by DeForest Kelley hral niekoho iného, než Dr. Leonarda McCoya. Verte tomu, či nie, pôvodne sa uvažovalo, že bude hrať Spocka.

Nichelle Nichols chcela seriál opustiť

Star trek youtube 6.jpg
www.youtube.com

Herečka známa práve kvôli úlohe poručníčky Uhury plánovala so seriálom skončiť, ale Martin Luther King Jr. sa s ňou stretol a presvedčil ju, aby zostala.

Mark Lenard hral viac ako iba Spockovho otca

Star trek youtube 1.jpg
www.youtube.com

Mark Lenard je predovšetkým známy ako Spockov vulkánsky otec, ktorého hral v jednej epizóde a vo filmoch. Mnohí však nevedia, že hral aj romulanského veliteľa a klingonského kapitána.

Vulkánsky pozdrav pochádza zo židovskej tradície

Star trek youtube 7.jpg
www.youtube.com

Leonard Nimoy mal pocit, že Spock by mal mať formálny pozdrav a použil na jeho vytvorenie kresbu zo synagógy z jeho detstva. Vychádzal z kohanského gesta požehnania v bohoslužbe.

Datova mačka sa počas seriálu menila

Star trek data youtube.jpg
Foto: www.imgur.com

V seriáli Star Trek: Nová generácia mal Data mačku, ktorá sa však počas vysielania šou menila. Najprv to bol dlhosrstý somálsky kocúr, neskôr to bol americký krátkosrstý kocúr a v epizóde Force of Nature sa zmenil na ňu a dokonca mala mladé.

Spock mal na začiatku úplne iný vzhľad

Spock a uhura star trek
www.youtube.com

Spock je legendárna sci-fi postava, ktorú Leonard Nimoy urobil nezabudnuteľnou. Jeho čierne vlasy, dlhé uši, špicaté obočie sú poznávacie črty Vulkáncov. Pôvodne však mal byť červenovlasý a nosiť čiernu masku.

Roddenberry sa v 70. rokoch snažil vytvoriť nový Star Trek

Star trek youtube 4.jpg
www.youtube.com

V roku 1977 bol záujem revitalizovať Star Trek na televíznych obrazovkách a mal sa volať Star Trek: Fáza II. Už boli vytvorené scenáre a výroba bola v plnom prúde, avšak bola stopnutá.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 21. marca 2018Zdroj TS, © Najky.sk
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: