Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 miest a pamiatok na Záhorí, ktoré sa oplatí vidieť

Sni mka obrazovky 2018 09 04 oa15.42.48.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Zo severozápadu je Záhorie ohraničené riekou Morava, ktorá tam súčasne tvorí aj štátnu hranicu s Českom a Rakúskom. Na severe je región ohraničený Bielymi Karpatami a Myjavskou pahorkatinou a na východe Malými Karpatami. Vybrali sme 9 miest a pamiatok na Záhorí, ktoré sa oplatí vidieť. Ktoré miesta by ste ešte doplnili?

Baťov kanál

Baťov kanál je vnútrozemská vodná cesta, Vedie z Otrokovíc do Skalice a ide o obľúbené a vyhľadávané miesto pre turistov zo Slovenska, ale aj z Česka.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, Strážach

Táto bazilika je jedna z najvýznamnejších bazilík na Slovensku. Baziliku každoročne navštívi niekoľko desiatok tisíc pútnikov, predovšetkým na Slávnosť zoslania Ducha Svätého (Turíce)Slávnosť Panny Márie Sedembolestnej.

Holíčsky zámok

Kaštieľ v Holíči je barokovo-klasicistickou dominantou Holíča s bastionovým opevnením. Tento kaštieľ vznikol prestavbou stredovekého vodného hradu.

Hrad Pajštún

Pajštún je zrúcanina hradu pri obci Borinka a patrí medzi obľúbené miesta v rámci turistiky na Záhorí.

Bobria hrádza v Kuchyni

Vodná nádrž Kuchyňa je klasická priehrada, nad ktorou bola vybudovaná Borbia hrádza, čo je drevená, vysutá lávka. Ide o veľmi pekné miesto, len škoda, že je lávka v súčasnosti neprechodná.

Kostol sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch

Jeho najstaršia stavebná fáza je datovaná do 9. – 10 storočia, vďaka čomu patrí k najstarším stojacim stavbám nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

Pálfiovský kaštieľ v Malackách

Tento kaštieľ je kultúrno-historická pamiatka celoslovenského významu zaevidovaná v súpise pamiatok. Kaštieľ sa nachádza v krásnom parku.

Rotunda sv. Juraja v Skalici

Rotunda svätého Juraja v Skalici je stavba postavená v ranorománskom štýle zrejme už v 11. Storočí, neskôr bola prestavaná v gotickom a barokovom štýle. Táto rotunda je považovaná za najväčší symbol Skalice.

Plavecký hrad

Zrúcanina Plaveckého hradu sa nachádza nad obcou Plavecké Podhradie na kopci Pohanská na západnom úpätí Malých Karpát. A patrí k dominantám celého Záhoria.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: