Je nemožné, aby človek vedel všetko. V tomto texte preto pravdepodobne nájdete zaujímavé fakty o svete, ktoré vás aspoň mierne prekvapia.
Fakty o Rusku, ktoré zmenia váš pohľad na túto krajinu
Rýchlosť internetu v NASA je 91 GB za sekundu
To znamená, že by ste si mohli stiahnuť všetky epizódy vašich obľúbených seriálov za 1 sekundu. Takúto rýchlosť majú, nanešťastie, iba vedecké inštitúcie v USA.
V roku 2012 bola J. K. Rowling vylúčená zo zoznamu najbohatších ľudí podľa Forbes
Najbohatšia Britka sa nenechala peniazmi zmeniť a pomáha osamelým rodičom i klinike, ktorá skúma sklerózu. Vďaka príjmom sa objavuje pravidelne na zoznamoch najbohatších ľudí. Okrem roku 2012, v tom roku totiž na charitu venovala neuveriteľných 160 miliónov dolárov.
Plod lieči matkino srdce
Vedci zistili, že kmeňové bunky plodu môžu opraviť poškodené srdce matky. Odborníci sa domnievajú, že ide o evolučný mechanizmus – plod zabezpečuje svoje vlastné prežitie tým, že chráni srdce matky.
Na Filipínach je ostrov s jazerom na ostrove s jazerom
Niekedy má aj matka príroda zmysel pre humor. Je lenivá a vytvára krajinu pomocou Ctrl + C a Ctrl + V. Jazero Taal to dokazuje.
Najdlhší pobyt vo vesmíre
Ruský kozmonaut Valeri Polyakov je držiteľom rekordu najdlhšieho pobytu vo vesmíre. Na kozmickej stanici bol 437 dní a 18 hodín.
Na Islande nie je McDonald’s
Počas krízy boli všetky reštaurácie tohto reťazca v roku 2009 zatvorené.
Americký tréner za jeden rok pribral 30 kíl a aj ich zhodil
Fitness tréner Drew Manning sa rozhodol uskutočniť experiment, aby lepšie porozumel ľuďom, ktorí sa snažia schudnúť. Zrušil svoje tréningy, začal jesť fast-food a piť sladenú Colu. Za 6 mesiacov sa mu podarilo pribrať 30 kíl a trvalo ďalších 6, kým sa ich zbavil. Pomohlo mu to pochopiť, prečo niekedy ľudia, ktorí chcú schudnúť, zlyhávajú.
Prví policajti v Austrálii sa sformovali zo zločincov
Počas dlhého obdobia bola Austrália britskou kolóniou a britská vlád atam posielala zločincov. Prvé policajné oddelenie bolo zložené z odsúdených, ktorí sa správali dobre.
Nemecko ráta svoje stromy
Ak raz navštívite Nemecko a zájdete do parku, zistíte, že stromy sú očíslované. Nemci milujú poriadok, o stromoch zhromažďujú údaje – vek či stav – a starajú sa o ne.