Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 vecí, o ktoré môžete zadarmo požiadať počas cesty lietadlom, a možno ste o tom nevedeli

Couple sitting on plane wearing MP3 players, smiling
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Ak patríte k skúseným cestovateľom, možno niektoré z týchto výhod leteckej dopravy využívate. Ak cestujete lietadlom len výnimočne, tieto rady sa vám možno zídu. Pozrite sa, čo všetko môžete dostať v lietadle zadarmo.

1. Prehliadka kokpitu

Po pristátí vás alebo vaše deti väčšina pilotov nechá nazrieť do kokpitu. Stačí sa spýtať letušky, či je to možné, zvyčajne vám však vyhovejú.

2. Môžete si dať „dupľu“

Ak vám letušky počas cesty ponúknu niečo na zahryznutie a nestačilo vám to, môžete požiadať o „dupľu“. Závisieť to však môže aj od času vášho letu. Počas nočných letov mnoho cestujúcich odmietne niečo pod zub, a tak veľa porcií zostane. V prípade, že počas letu nemáte chuť na kávu ani čaj, letušky majú zvyčajne aj džús, minerálku alebo horúcu čokoládu. Stačí sa len spýtať.

3. Na palube sú základné lieky a potreby na ošetrenie

Lekárnička v lietadle obsahuje všetky základné lieky a potreby na ošetrenie. Nájdete tam lieky proti bolesti, antacidá, náplasti a obväzy, ktoré sú dostupné pre všetkých cestujúcich. Ak by ste sa počas letu zranili alebo by vám prišlo zle, väčšina letušiek vie, ako sa o vás postarať.

4. Nájdenie lekára

Ak by sa stalo počas letu niektorému z pasažierov niečo vážnejšie, letušky zistia, či je na palube nejaký lekár. Väčšina aeroliniek dokonca dáva lekárom zdarma letecké míle, ak sa preukážu pri vstupe na palubu.

5. Pomoc pri výmene sedadiel

Ak chcete počas letu sedieť pri svojom spolucestovateľovi, môžete poprosiť letušku, aby vám pomohla vymeniť si miesta k vašej spokojnosti. Zvyčajne musíte počkať, kým sa usadia všetci pasažieri a potom sa môže začať s výmenou miest.

6. Dezinfekčné utierky

Opierky na ruky, rozkladacie stolíky či rôzne tlačidlá sú najšpinavšie miesta v lietadle a sú plné najrôznejších baktérií. Ak chcete tieto miesta vydezinfikovať, môžete poprosiť letušku o dezinfekčné utierky.

7. Alkohol

Väčšina leteckých spoločností podáva počas medzinárodných letov alkoholické nápoje zdarma. Aj  v tomto prípade sa stačí len spýtať.

8. Užitočné vecičky

Veľa aeroliniek vám počas dlhých letov poskytne napríklad masku na spanie, štuple do uší, hracie karty, zubnú kefku a pastu a dokonca aj ponožky. Nezáleží pritom, v akej triede letíte. Niektoré aerolinky majú v ponuke aj hračky a zábavky pre deti – farbičky, omaľovánky, puzzle a iné vecičky na krátenie dlhých chvíľ.

9. Doplnia vám vodu

Pred nastúpením do lietadla musíte vyprázdniť obsah plastových fliaš, teda pokiaľ ich nemáte v plastovom obale. Ak však chcete zostať počas letu hydratovaný, môžete si so sebou vziať prázdnu fľašu a poprosiť letušku, aby vám ju naplnila vodou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 26. októbra 2016Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: