Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieš čo je lepšie ako selfie? Zoznám sa s dronie!

Selfie 1100722_960_720 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Foteniu sa už medze nekladú, a to najmä vďaka bezpilotným lietadlám, ktorých stále dokonalejšia technika umožňuje zvečniť kohokoľvek a kdekoľvek!

Fičal si na selfie? Tak budeš zaručene zbožňovať aj „dronie“! Výrobcovia neustále zdokonaľujú tieto zariadenia, a tak už nie je žiadnym problémom, aby si majiteľ dronu popri pilotovaní spravil fotku alebo sa natočil.

Pre vysvetlenie, dronie je teda akýmsi typom selfie braným zvrchu. Táto jeho sa funkcia spolu s jednoduchosťou použitia stali dobrým predajným argumentom a predaj dronov je momentálne na vzostupe na celom svete.

Selfie 413162_960_720.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Nechať vzlietnuť dron znamená nazerať na svet z výšky.  Na posledných modeloch DJI, ktoré sú jednotkou na čínskom trhu, sa môže pilot natočiť bez niečej pomoci. Sortiment Phantom (jeho cena sa pohybuje od 599 eur) disponuje režimom „Bod záujmu“, ktorý umožňuje, aby dron obiehal neustále okolo svojho pilota s kamerou namierenou naňho. Typ Solo značky 3D Robotics American poskytuje možnosť „selfie„, ktorá oddiaľuje alebo približuje fotoaparát od svojho cieľa vďaka pohybu nahor alebo nadol.

Používanie dronov však vyžaduje aj isté opatrenia. Okrem toho, že sa musíš uistiť, že lietaš v otvorenom priestore a nespôsobíš zrážku s iným dronom alebo stromom, zákon zakazuje lietanie s dronmi nad frekventovanými verejnými miestami.

Pre inšpiráciu, sleduj zopár „dronie“ záberov:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronikaDátum 4. apríla 2016Zdroj www.lemonde.fr © Najky.sk, iDen Media s.r.o. Video: www.youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: