Fotograf používa dron na zobrazenie rozdielov, ako žijú ľudia po celom svete a výsledok je naozaj znepokojujúci

Johnny Miller je dokumentárny fotograf a režisér, ktorý vo svojich dielach vždy zdôrazňoval mestské, kultúrne a sociálne otázky. V projekte s názvom „Nerovnomerné scény“ fotograf vizualizoval sociálne a ekonomické rozdiely na celom svete prostredníctvom leteckých obrazov. Jeho zábery vo vás vyvolajú zmiešané pocity.
#1
Séria začala, keď sa Miller presťahoval do Kapského mesta v Južnej Afrike z USA v roku 2012 na štúdium antropológie. O niekoľko rokov neskôr rozšíril projekt o stovky fotiek, aby ukázal kontrast medzi chudobnými a bohatými štvrťami v Mexiku, Indii, Tanzánii, Keni a iných mestách či krajinách.
#2
V rôznych mestách Južnej Afriky bolo postavených niekoľko ciest, nárazníkových zón a ďalších bariér, aby sa ľudia oddelili podľa rasy. Napriek tomu, že sa s výstavbou skončilo už v roku 1994, mnohé z týchto bariér a rozdielov medzi chudobnými a bohatými osadami sú stále v tejto časti sveta viditeľné.
#3
Bombaj je hlavným mestom indického štátu Maharashtra. Je to najviac preplnené mesto v Indii s počtom obyvateľov okolo 22 miliónov. Bombai je mesto rozporov, kde existuje extrémna chudoba a extrémne bohatstvo. Dharavi slum je jednou z najznámejších slumov na svete, takmer úplne zo šedého betónu. Podľa najnovších údajov sa odhaduje, že percento ľudí žijúcich v slumoch je 55% populácie v Bombaji.
#4
Hlavné mesto Mexika je najľudnatejším mestom v Severnej Amerike. Mesto bojuje s mnohými sociálnymi, hospodárskymi a environmentálnymi problémami. Fotky, ktoré sa autorovi podarilo vytvoriť, poukazujú naozaj na neuveriteľné rozdiely medzi životmi ľudí po celom svete.
Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU