Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 zvláštnych pravidiel, ktorými sa musí riadiť britská kráľovská rodina

Ttt.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Život kráľovskej rodiny nie je vždy taký úžasný, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Je totiž regulovaný rôznymi pravidlami a povinnosťami a niektoré z nich sú poriadne zvláštne.

1. Mladí princovia vždy nosia šortky

Na internete sa už viackrát rozoberalo, prečo malý princ George nosí šortky v každom počasí. Dôvod je jednoduchý – je to pravidlo vo vysokej európskej spoločnosti, kde je nosenie dlhých nohavíc povolené len dospelým mužom.

Britain Princess Diana Timeline
SITA/AP

2. Nevolia

Síce zákon, ktorý by kráľovskej rodine zakazoval voliť, neexistuje, rozhodli sa jej členovia nevoliť. Nikto ich tak nemôže obviniť z predpojatosti voči nejakej politickej strane.

Queen Elizabeth II
SITA/AP

3. Čierne oblečenie môžu nosiť len na pohreb

Čierna farba, ktorú mnohí z nás nosia takmer každý deň, je pre kráľovskú rodinu farbou smútku. Preto sme napríklad vojvodkyňu Kate nemali možnosť vidieť v čiernych koktejlových šatách. No princezná Diana mala odvahu toto pravidlo porušiť.
V roku 1994 sa objavila na letnej párty Vanity Fair v krásnych čiernych šatách. Novinári tieto šaty pomenovali „šaty pomsty“, pretože Diana sa v nich objavila krátko po tom, čo princ Charles verejne priznal vzťah s Camillou.

DIANA
SITA/AP

4. Nemali by jesť mäkkýše

Kráľovná a jej príbuzní by zo zdravotných dôvodov nemali jesť mäkkýše a plody mora.

Charles Camilla
SITA/AP

5. Priami dediči nemôžu cestovať spolu

Samozrejme, toto dáva zmysel – loď sa môže potopiť, lietadlo môže spadnúť, vlak naraziť. Z tohto dôvodu nemôžu cestovať princ Charles a jeho syn William.

Photo Gallery Britain Queens Jubilee
SITA/AP

6. Nemôžu rozdávať autogramy

Kráľovská rodina je k fanúšikom veľmi priateľská a počas oficiálnych podujatí sa jej členovia s nimi radi rozprávajú. No získať podpis niektorého z členov kráľovskej rodiny je nemožné. Rozdávanie autogramov je totiž považované za nebezpečné, pretože podpisujú dôležité štátne dokumenty.

BRITAIN ROYAL QUEEN'S BIRTHDAY
SITA/AP

7. Nemôžu praktizovať iné náboženstvo ako anglikánske

Je známe, že monarcha Veľkej Británie je tiež hlavou anglikánskej cirkvi. Takže by bolo čudné, keby praktizovali iné náboženstvo.

Prince William, Charles, Duke of Cornwall, Camilla, Kate, the Duchess of Cambridge, Prince Harry
SITA/AP

8. Nemôžu nosiť kožuchy

Podľa pravidiel by nemalo oblečenie, ktoré nosia členovia kráľovskej rodiny, vyzerať príliš luxusne. Protokol odporúča, aby kráľovná a jej príbuzní nosili kožušiny len pri veľmi výnimočných príležitostiach. Kožušina na klobúkoch a golieroch je akceptovaná.

Britain Royal Christmas
SITA/AP

9. Na Vianoce sú členovia kráľovskej rodiny spolu

Kráľovská rodina trávi spoločne každé Vianoce v dome v Norfolku. Rodinné fotky zo sviatočných chvíľ síce nezverejňujú, no múzeum Madame Tussauds vytvorilo takúto zaujímavú exhibíciu.

APTOPIX Britain Royals Christmas Jumpers
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 5. septembra 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: