Aj dnes ľudia bývajú v domoch a bytoch, v ktorých sa odohrali hrozné činy

Zdieľať
Home 3126362_640.jpg

Asi všetci poznáme ten známy hororový scenár – mladá rodinka sa nasťahuje do domu, o ktorom netuší, že bol miestom vrážd, či nejakých hrozných činov. Po čase sa začnú diať čudné veci a rodine sa obráti život na ruby. Či tomu veríš alebo nie, aj v reálnom živote sú ľudia, ktorí žijú na miestach spájaných s vraždami.

Dom v Škótsku, v ktorom boli starší manželia kladivom ubití na smrť

Dom na Roseangle v mestečku Dundee vyzerá ako idylické miesto pre rodinku. Pravda je však taká, že tento dom bol miestom krvavého zločinu. V roku 1980 sa do domu vlámal muž menom Henry John Gallagher. Hneď po tom, ako sa dostal do domu, zabil starší manželský pár obzvlášť brutálnym spôsobom – kladivom ich ubil na smrť. Gallagher skončil za svoje činy na psychiatrii a dom, v ktorom ku krvavej vražde došlo, kúpila univerzita a bol určený na ubytovanie študentov. Následne však prešiel do súkromného vlastníctva a vraj sa tam chystajú vybudovať reštauráciu.

Byt Camdenského Rozparovača

Camdenský Rozparovač – to je meno, ktoré dali novinári Anthonymu Hardymu, sériovému vrahovi zodpovednému za smrť troch žien. Tie zavraždil vo svojom byte v severnej časti Londýna. V tom istom byte dnes bývajú podnajomníci…

Camdenský Rozparovač skončil v rukách polície po tom, čo sa dopustil fatálnej a hlúpej chyby. Rôzne časti tiel svojich obetí zahodil do smetného koša neďaleko spomínaného bytu. O nejaký čas sa však v smetiaku prehrabával bezdomovec, ktorý v ňom našiel ľudské nohy.

Hardyho obeťami boli prostitútky, ktoré doslova „lovil“. Za svoje činy bol v roku 2003 odsúdený na doživotie. No a byt, v ktorom žil, dnes normálne obývajú ľudia. A najčudnejšie je, že pravdepodobne vedia všetko o tom, čo sa v ňom dialo. Ako však dokážu žiť na mieste, ktoré vrah nazýval svojím domovom, však len ťažko pochopíme.

Dom, v ktorom sa odohral krvavý masaker

Najhoršia masová vražda, ktorá otriasla Edmontonom, je niečo, na čo obyvatelia tohto mesta asi len ťažko zabudnú. No a pre ľudí, ktorí žili alebo stále žijú na ulici číslo 83 a poznali 53-ročného chlapíka menom Phu Lam, je to zrejme tá najstrašnejšia spomienka v ich živote. Koncom roka 2014 sa tu stal hrozný čin – Phu Lam zastrelil svoju manželku a šiestich ďalších členov svojej rodiny a priateľov. Jeho besnenie pokračovalo vraždou ženy, ktorú zastrelil cestou z mesta, keď mal namierené do vietnamskej reštaurácie. Tam napokon obrátil zbraň proti sebe.

Muž zabil deväť ľudí vrátane trojročného dievčatka a osemročného chlapca. Našťastie, ušetril svoju ročnú dcérku a synovca, ktorý bol v tom čase ešte len bábätkom.  Dom s troma spálňami bol od augusta minulého roka na predaj, no zatiaľ ho nikto nekúpil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom