Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj na Slovensku máme ropný prameň, viete, kde sa nachádza?

Sni mka obrazovky 2018 08 20 oa11.41.08.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť aj viacero miest, ktoré by človek v našej krajne možno nečakal a prekvapia ho. Jedným takým miestom je aj ropný prameň v obci Korňa. Už ste o tomto nezvyčajnom mieste počuli?

Korniansky ropný prameň

Korniansky ropný prameň je prírodnou pamiatkou, ktorá predstavuje unikátny prirodzený povrchový výver ľahkej ropy sprevádzaný výronmi samozapaľujúceho sa metánu a občasným bublaním. Vyhlásený za prírodnú pamiatku bol už v roku 1984.

Kde sa tento prameň nachádza?

Ropný prameň sa nachádza v obci Korňa v okrese Čadca neďaleko lesov Turzovky v blízkosti Beskýd. Je k nemu voľný prístup a patrí medzi najznámejšie turistické atrakcie na Kysuciach.

Ide o významný prameň

Význam tohto ropného prameňa zvyšuje skutočnosť, že sa zachoval ako jediný z niekoľkých ďalších menších výskytov povrchového výtoku ropy na Kysuciach a vôbec na Slovensku a v strednej Európe.

Tento ropný prameň dodnes nenašiel žiadne využitie, slúži len ako unikátna turistická atrakcia. V blízkosti však bolo nájdené nálezisko zemného plynu, ktorý môže v budúcnosti slúžiť na vykurovanie obce.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: