Ako dosiahnuť, aby boli vaše vlasy zdravšie a rástli rýchlejšie?

Zdieľať
2.jpg
Foto: Bioruža

Máte dlhodobo pocit, že vaše vlasy nerastú tak rýchlo, ako by ste si priali? Hoci neexistuje žiadny magický elixír alebo liek, ktorý by viedol k okamžitému rastu, existujú kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste svojim vlasom pomohli rásť a zabránili tak ich lámaniu. Postupujte podľa našich tipov pre pevnejšie, dlhšie a zdravšie vlasy a uvidíte ten rozdiel.

Masáž pokožky hlavy

Štúdia z roku 2016 skúmala účinnosť každodenných 4-minútových masáží pokožky hlavy. Po 24 týždňoch vedci zistili, že deväť mužov zapojených do štúdie malo na konci hustejšie vlasy ako na jej začiatku. Zatiaľ čo štúdia nepreukázala žiadny výrazný rozdiel v raste vlasov, predpokladá sa, že masáž môže pomôcť rozšíriť krvné cievy pod kožou. To zase môže viesť k silnejším vlasom, ktoré sa menej lámu. Masáž pokožky hlavy tiež môže pomôcť podporiť relaxáciu a zmierniť stres.

Stavte na ochranu

Tepelný styling je masívnou príčinou lámavosti, ktorá môže brzdiť zdravý rast vlasov a oddialiť vás od vášho cieľa v podobe dlhých a krásnych vlasov. Pred fénovaním, žehlením a česaním na vlasy vždy použite ochranný prípravok na tepelnú úpravu. Nielen že ochráni vaše vlasy pred teplom, ale pomôže vám aj účes zafixovať, aby vydržal dlhšie.

1.jpg
Foto: Bioruža

Zaraďte do svojej starostlivosti oleje a séra

Esenciálne oleje nielen dobre voňajú, ale môžu tiež pomôcť pri podpore rastu vlasov. Oleje ako kokosový, mätový, jojobový alebo levanduľový sľubujú prevenciu vypadávania vlasov. Z ponuky na našom e-shope môžete vyskúšať Kokosový olej, ktorý po nanesení na celú dĺžku vlasov, vyživuje suché končeky, ktorým navracia pružnosť, výživu a dodáva im extra lesk. Intenzívne vlasové sérum zase v kombinácií gaštanu a rastlinných olejov, ako sú mandľový, požltový, avokádový a olivový, vašu korunu krásy vyživí od korienkov a posilní ich pred vypadávaním a lámavosťou. Nesmie chýbať ani extrakt z rozmarínu, o ktorom sa dlhodobo vie, že podporuje rýchlejší rast vlasov.

Vyskúšajte produkty s obsahom kofeínu

Všetci vieme, že kofeín vám môže dodať energiu – a ukázalo sa, že jeho lokálne použitie podporuje aj rast vlasov. Výskum ukazuje, že kofeín v produktoch, ako sú šampóny a kondicionéry, môže zabrániť vypadávaniu vlasov rovnako efektívne ako liečba založená na liekoch. Kofeín môže podporovať rast vlasov stimuláciou metabolizmu a proliferácie buniek.

Zvýšte svoj nutričný profil

Špecifické vitamíny, minerály a mastné kyseliny sú obzvlášť dôležité pre vaše celkové zdravie a tiež zohrávajú kľúčovú úlohu pri zásobovaní vášho tela energiou potrebnou na rast vlasov. Tieto živiny môžu zahŕňať napríklad biotín, vitamín C, D, E, zinok, železo, omega-3 a omega-6. Jedna štúdia z roku 2015 zistila, že užívanie doplnkov omega-3 a omega-6 po dobu 6 mesiacov môže pomôcť chrániť pred vypadávaním vlasov aj ľudí s plešatosťou.

Pravidelne si zastrihávajte končeky

Strihanie vlasov každých pár mesiacov môže podporiť rast a zdravie vlasy. Odstraňuje rozštiepené končeky, bráni ich rozširovaniu ďalej po vašich prameňoch a lámaniu vlasov. To, čo pravidelné zastrihávanie napriek všeobecnému presvedčeniu však nespraví, je, že vaše vlasy budú rásť rýchlejšie. Vaše vlasy narastú asi o pol centimeter za mesiac, bez ohľadu na to, ako často ich striháte.

Vyhnite sa obmedzujúcej diéte

Podľa doktorky Lindsey Bordona, dermatologičky z Columbia Doctors a docentky dermatológie na Columbia University Medical Center, nemôžeme kontrolovať všetko, čo ovplyvňuje náš rast vlasov. Existujú však veci, ktorým sa môžeme vyhnúť a ktoré môžu spôsobiť zhoršený rast a zvýšené vypadávanie. „Reštriktívna diéta môže znížiť zdroje a živiny potrebné na rast vlasov a keďže rast vlasov má relatívne nízku prioritu v porovnaní s inými telesnými funkciami, rast vlasov sa rýchlo zastaví, keď je telo vystavené stresu kvôli obmedzujúcej diéte. Dokonca aj po obnovení zdravej výživy, vypadávanie vlasov zvyčajne trvá niekoľko mesiacov. Ak je vaša strava prísne obmedzujúca, vlasy nebudú rásť optimálne a môže dôjsť k vypadávaniu. Je preto dôležitá aj konzumácia dobre vyváženej stravy s dostatočným príjmom bielkovín. Vo všeobecnosti odporúča 50 gramov a viac bielkovín denne.”, dodáva.

Zvlhčujte pramene vlasov

Či už dávate prednosť použitiu oleja alebo balzamu, pridanie vlhkej zložky do suchých prameňov skrotí krepovatenie, poletovanie a vyživuje končeky, aby sa predišlo zhoršeniu rozštiepených končekov alebo lámavosti. Nájdite si olej alebo balzam, ktorý vyhovuje vášmu typu vlasov a naneste ho na vlhké vlasy pred fénovaním a na suché končeky v dňoch medzi umývaním.

Chráňte vlasy aj počas spánku

Ak chcete podporiť zdravé vlasy aj počas spánku, uistite sa, že máte dostatok spánku – zvyčajne sedem až deväť hodín. Nedostatok spánku totiž znižuje produkciu melatonínu v tele, hormónu, ktorý hrá úlohu pri regulácii rastu vlasov. Použite hodvábnu alebo saténovú obliečku na vankúš, aby ste zabránili treniu, ťahaniu a zamotávaniu, ktoré môže spôsobiť lámanie vlasov, najmä ak máte vlasy dlhé. Taktiež nechodievajte spávať s mokrými vlasmi, pretože sa tým môžu oslabiť, čo môže opäť viesť k lámaniu.

Tento článok nie je autorským obsahom Najky.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom