Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zarobiť na Youtube? Pozrite sa, ako zarobili najlepší Youtuberi sveta a inšpirujte sa

Befunky collage 27.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Zarábať cez YouTube nie je také ľahké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Niekto si myslí, že natočí nejaké video a zrazu zbohatne. Pravda je však trochu iná. 

Túto chybu pri zarábaní cez YouTube nerobte!

Nerobte to len pre peniaze! Mali by ste to robiť s cieľom zabaviť sa a robiť to preto, že vás to baví. Dôvod prečo je to tak, je, že pri takýchto videách máte nešpecifikované publikum s nejednotnými záujmami a preto im neviete ponúknuť nič iné, ako merchandising (tričká, nálepky, šiltovky a mikiny).

Veľa začínajúcich mladých youtuberov si kladie otázku: Ako sa dá zarobiť na YouTube? Nepotrebujete milióny návštevníkov o ktorých takmer nič neviete. Stačí vám niekoľko stoviek, alebo tisícok návštev od návštevníkov, ktorí majú špecifické otázky, alebo problémy, na ktoré im viete na vašom YouTube kanáli dať odpoveď (a teda zarábať – to sú peniaze z YouTube).

Ako sa dá zarobiť na YouTube?

Takže, ako sme si spomenuli, nie je to len natočiť hocijaké video a bum, čakať zisk. Treba sa zamerať na niečo, čo našich fanúšikov zaujíma, v čom hľadajú riešenia a odpovede. Tu je príklad videí, na ktoré sa zameriavajú určité skupiny ľudí:

Recenzie 

Ako začať zarábať? Jedna z možností sú videá s recenziami. Recenzie na rôzne výrobky totiž hľadá takmer každý z nás.

A čo má takéto video obsahovať? 

  • výhody a nevýhody určitého produktu
  • vaše osobné skúsenosti
  • odkaz na obchod, kde sa dá daný produkt kúpiť

Toto je dobrý spôsob, ako začať zarábať na YouTube. Zisk dosahujete práve tým, že ľudí do e-shopu posielate cez tzv. affiliate odkaz, za čo vám e-shop v prípade, že daný produkt naozaj kúpia, vyplatí províziu.

„Urob si sám“ alebo „ako na to“ videá

Tieto videá sú snáď jasné každému. V tomto type videa pomáhate fanúšikom vyriešiť rôzne problémy a pritom je to dobrý spôsob, ako si zarobiť.

Napríklad:

– ako sa správne namaľovať

– ako si založiť webovú stránku

– ako upiecť koláč (rôzne iné recepty)

– a všeličo iné

Každá z kategórii obsahuje konkrétne problémy a konkrétne riešenia, na ktorých viete zarobiť peniaze tým, že ich odkážete napríklad na webovú stránku, kde si môže kúpiť doménu a hosting a založiť nový web. Alebo pri mejkape odkázať priamo na stránku, kde si môžu daný produkt zakúpiť.

Reklamy

Samozrejme, súčasťou takmer každého videa je reklama. Priamo aj vo vašich videách sa môžu zobrazovať. Buď na začiatku videí, kedykoľvek v ich priebehu, vedľa videí alebo vo výsledkoch vyhľadávania. Zarábate teda vlastne na tom, že ľudia tieto reklamy vidia, alebo na ne klikajú. A aj o tomto je YouTube. Peniaze za videnia, ale nie hocijakých videí.

YouTube musí však vašu žiadosť o speňaženie videí schváliť. Po schválení je to už jednoduché. Musíte si priradiť účet AdSense k vášmu YouTube účtu, pretože platby sú spravované pomocou účtu Google AdSense. Potom už potrebujete len široké publikum a veľa, veľa zhliadnutí vašich videí.

5 najlepšie zarábajúcich youtuberov na svete za rok 2016 podľa magazínu Forbes:

Dá sa povedať, že takým kráľom na Youtube je užívateľ PewDiePie. Vlastným menom Felix Kjellberg. Na YouTube ho sleduje už neuveriteľných viac ako 50 miliónov používateľov. PewDiePie je švédsky komentátor videohier. Videá s touto tématikou často dopĺňa vtipným obsahom alebo sa sem tam vyjadrí k aktuálnemu dianiu vo svete. Samozrejme po svojom. V minulom roku vraj zarobil tvorbou videí 15 miliónov dolárov.

Felix Kjellberg prerazil na youtube najlepšie
Najúspešnejší youtuber všetkých čiasSITA

Na druhej priečke najlepšie zarábajúcich youtuberov sa dostal Roman Atwood. Jeho videotvorbu sleduje cez 10 miliónov fanúšikov. V podstate ide o komika, ktorý tvorí zábavný obsah a komentuje bežné každodenné súčasti života. Za minulý rok mal zarobiť 8 miliónov dolárov.

Roman Atwood
Zaslúžená druhá priečkawww.facebook.com

Vo svete YouTube nemá problém preraziť ani ženské pohlavie. Tretia priečka patrí práve mladej komičke a herečke menom Lilly Singh. Na YouTube vystupuje pod prezývkou IISuperwomanII. Viac ako 10 miliónov odberateľov a ročný zisk na úrovni 7,5 milióna dolárov z nej robí skutočnú internetovú hviezdu.

Najlepšia youtuberka na svete Lilly Singh
Aj ženské pohlavie tu má zastúpenie.www.facebook.com

Ďalej tu nájdeme aj nasledovnú dvojicu Ian Hecox a Daniel Anthony Padilla. Spolu tvoria Kanál Smosh. Aj v tomto prípade ide o humoristickú dvojicu, ktorá na YouTube pôsobí od jesene roku 2005. Majú cez 22 miliónov odberateľov a spolu si zarobia 7 miliónov dolárov.

Smosh ako najlepšia dvojka na youtube.
Aj táto dvojica vie parádne zarobiť.www.instagram.com

Top päťku najlepšie zarábajúcich youtuberov sveta uzatvára Tyler Oakley. Za rok zinkasoval približne 6 miliónov dolárov. Jeho videá sa v podstate od tvorby vyššie uvedených jedincov príliš nelíšia. Aj Tyler Oakley je humorista a dokonca tiež aktivista.

A nakoniec Tyler Oakley.
Tyler Oakley uzatvára najlepšiu päťku youtuberov.www.instagram.com

A čo česko-slovenskí youtuberi?

Pred pár rokmi sme svet na Youtube príliš nerozoberali. No v dnešnej dobe, ako môžete vidieť, ponúka veľké množstvo príležitostí. Je len na vás ako a či sa ich chopíte.

Určite sú vám známe mená ako GoGo, ViralBrothers, Expl0ited či Selassie. Na česko-slovenskej scéne sú títo youtuberi tí najlepší z najlepších. Ich videá si každý deň pozrie niekoľko tisíc ľudí a zarobili na youtube už tiež pekné peniažky. O tom, ako sa dá zarobiť na slovensku sa rozrozprával aj Explo a prečítať si to môžete tu.

Nahrávajte videá často a pravidelne. Vytvorte si vlastnú značku. Vybudujte si širokú základňu svojich fanúšikov a odberateľov. Buďte originálni, buďte vtipní. Pokiaľ budú vaše videá virálne, ľudia ich budú často a radi zdieľať. Dosiahnete tak množstvo videní. Veď peniaze z YouTube sú predsa len o niečo ľahšie zarobené, no nie?

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 27. júna 2017
K téme ,