Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Alobal nie je vhodný len na ryby, ale dokáže pomôcť aj nášmu zdraviu. Toto sú jeho účinky na nohy a kĺby

Perfektné využitie alobalu.
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Alobal najčastejšie využívame v kuchyni. Napríklad taká chutná ryba v alobale padne na obed alebo na večeru vhod. Ale poznáte aj iné jeho využitie? 

Určite v každej domácnosti sa nájde alobal, pretože je to veľký pomocník. Hlavne v kuchyni ho využívame najčastejšie. Zvykneme v ňom piecť napríklad ryby alebo mäso. Cena alobalu nie je príliš vysoká a vzhľadom na jeho využitie sa určite oplatí ho mať vždy doma po ruke.

Ryba upečená v alobale.
www.thinkstockphotos.com

Vedeli ste však, že okrem tohto primárneho využitia ho vieme zúžitkovať aj inak? Znie to neuveriteľne, ale dokáže nám pomôcť aj so zdravotnými problémami. Alobal na nohy by nám zrejme nenapadlo dávať. Ale je tu niekoľko výhod, ktoré nám práve týmto použitím prináša. Napríklad je dobrý na kĺby, proti únave alebo pri popáleninách.

Tu je niekoľko možností, ako využiť alobal:

Únava – Použitie alobalu na zbavenie sa únavy je prastará tradícia rozpoznaná odborníkmi z celého sveta. Začnite tým, že vložíte niekoľko prúžkov alobalu do mrazničky na 2-4 hodiny. Potom by ste mali použiť prúžky na tvár (konkrétne na tvár alebo očné viečka) a nechajte ich na mieste, kým nepocítite, že vaše svaly sú úplne oddýchnuté. Akonáhle si dáte dole hliníkovú fóliu, zistíte, že príznaky únavy a nespavosti sú preč.

C262967ea51232b065f7c6c0adc013c5.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

Bolestivé kĺby – Hliníková fólia je ideálna pre liečbu bolestivých stavov, ako je artritída, dna, ischias a bolesti päty. Najviac bolestivé miesto na tele zabaľte do alobalu a naň použite lekársky obväz, aby to bolo príjemné a bezpečné. Ponechajte zábal na mieste cez noc (alebo pri leňošení počas dňa). Tento postup opakujte po dobu 10-12 dní, potom dajte telu dvojtýždňový oddych. V prípade, že bolesť pretrváva, opakujte liečbu.

Ff52d03cde8275cf0f1c1673670ebbb6.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

Zmiernenie popálenín – Je to málo známy fakt, že prvky alobalu môžu pomôcť upokojiť popáleniny lepšie ako mnoho iných metód. Umyte miesto studenou vodou a vysušte mäkkou handričkou. Potom aplikujte tenkú vrstvu vhodnej masti a použite sterilnú gázu. Potom obaľte gázu hliníkovou fóliou a zaistite lekárskym obväzom. Udržujte obal na mieste, kým bolesť neustúpi.

612027a6380dca58b0f625f70b0d26b1.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

Chrípka – Pri chrípkovej sezóne je dôležité vedieť, ako na liečbu príznakov bez užívania antibiotík. Môžete použiť hliníkovú fóliu. A to tak, že zabalíte vaše nohy do 5-7 vrstiev alobalu a necháte tak asi hodinu. Potom nechajte vaše nohy dýchať po dobu dvoch hodín a potom opakujte postup s ďalšími 5-7 vrstvami fólie. Dajte vašim nohám ďalšiu dvojhodinovú pauzu a opakujte postup ešte raz. Urobte to po dobu siedmich dní alebo kým nemáte pocit, že ste úplne zdravý.

260996bcd271ae6758da4b968a0a4ebd.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

A toto je len pár nápadov, ako využiť v domácnosti alobal inak, než v kuchyni. Je dobré vedieť, ako si doma vieme pomôcť s obyčajnými pomôckami. Napríklad aj pri praní. Vedeli ste, že guľka z alobalu môže byť v sušičke užitočná? V tomto článku sa dozviete, ako. Podeľte sa s týmito nápadmi aj s priateľmi, nikdy neviete, komu tak môžete pomôcť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 12. júna 2017Zdroj www.healthyfitmagazine.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: