Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nový trend a spôsob straty času – vytvor si vlastnú jagavú guľu z alobalu!

8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.sunnyskyz.com
reklama:
reklama:

Tieto krásne, lesklé a strieborné gule si každý môže vyrobiť doma z obyčajného alobalu. Na tento výtvor ale spotrebuješ hodiny voľného času.

Každý dokáže vytvarovať alobal do tvaru loptičky, ktorú potom pobúcha a spevní kladivom a nakoniec vyhladí šmirgľom, no nie? Sarah z BuzzFeedu vyskúšala, či to je naozaj také jednoduché.

Sarah začala tým, že si dlhý kus alobalu vytvarovala do takejto veľkej loptičky:

Gulka1.jpg
www.youtube.com

Potom začala vrstvy alobalu stláčať pomocou kladiva

Kladivo.jpg
www.youtube.com

Alobalová lopta sa jej po stlačení však zmenšila do tvaru valca a Sarah musela začať odznova. Tentokrát si pozrela návod, ako treba alobal tvarovať, aby mal pekný guľatý tvar.

www.youtube.com

Tvarovať kladivom treba už od začiatku. Z kúsku alobalu je potrebné vytvoriť maličkú guličku, spevniť ju kladivom, potom zväčšujúcu sa guličku obaliť ďalej, opäť ju postláčať a takto pokračovať, až kým sa nedosiahne želaná veľkosť.

www.youtube.com

Potom treba guľu začať brúsiť šmirgľovým/brúsnym papierom so zrnitosťou P1500 alebo P2000 za mokra. Časť vytvarovanej gule stačí ponoriť do vody a mokré miesto začať brúsiť.

www.youtube.com

Keď je lopta zbavená všetkých nerovností, tak ju treba skrášliť pomocou leštenky. Daj si trochu vybraného prípravku na handričku, loptu vylešti a potom ju utri do sucha.

Po 10-tich hodinách tvrdej práce si Saraha vyrobila takúto guľu z alobalu:

www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 12. apríla 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: