Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Amsterdam povzbudzuje ľudí pri stavaní „zelených striech“. Prijali by ste takú aj vy?

Befunky collages.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Aký máte názor na zelené strechy? Amsterdam povzbudzuje svojich obyvateľov pri ich stavaní. 

Amsterdam povzbudzuje podniky a obyvateľov, aby pri stavaní striech stavili na zelenú. Zelené strechy totiž prinášajú okrem estetickej stránky aj mnohé výhody. Použitie rastlín pomáha napríklad skladovať dažďovú vodu. Znižuje tiež teplo z budov.

Strecha0.jpg
Foto: www.imgur.com

Zelené strechy, strešné záhrady sú šikovným riešením pre udržateľné mestá. Vytvorená zeleň oproti klasickým strechám dokáže bojovať proti vysokým teplotám v meste, pomáha zadržiavať dažďovú vodu a vytvára celkové čistejšie a zdravšie prostredie. Rozdiel v teplote nameranej na zelenej a „čiernej“ streche môže byť až 40˚C.

Strecha2.jpg
Foto: www.imgur.com

Problémom je hustota mestských priestorov, ktorá zachytáva teplo. To vedie k zlej kvalite vzduchu a vody a zvyšovaniu spotreby energie. Zelené rastliny odrážajú teplo namiesto toho, aby ho absorbovali. Tiež pomáhajú chladiť mestá zvyšovaním odparovania vody. Čo na to poviete? Prijali by ste aj vy doma zelenú strechu?

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 15. septembra 2017Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: