Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Analýza webových stránok

Seolight.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Seolight

Všetky webové stránky, pokiaľ samozrejme chcete, aby boli efektívne a zacielené smerom, ktorý požadujete, vyžadujú istú kontrolu, takzvanú analýzu.

Kto chce mať funkčné a spoľahlivé webové stránky s návštevnosťou a ďalšími benefitmi, potom rozhodne potrebuje urobiť analýzu webu. Čo to je, o tom sa budeme rozprávať s popredným SEO špecialistom.

Môžete nám vysvetliť, čo takáto analýza webu je?

V podstate by sa to dalo pojať ako rozbor vašich webových stránok. Je mnoho analýz a treba si najskôr ujasniť, čo vás najviac trápi alebo zaujíma. Môžu to byť nedostatočné kľúčové slová alebo reálna návštevnosť, ale samozrejme sú ďalšie, ktoré skutočne odhalia slabiny a nedostatky. Lepšie je dohodnúť sa na kompletnej analýze, ale záleží len na klientovi, čo od svojho webu bude očakávať.

Je možné takúto kontrolu alebo rozbor vykonávať už na existujúcom webe?

Analýzu môžete pomenovať aj ako prípadný audit, ktorý sa dá vykonať na už fungujúcom webe. Alebo presne povedané na existujúcom, ktorý ale práve neprináša toľko vysnívaných výsledkov. Ale samozrejme je možné ju urobiť aj vtedy, keď sú pripravené texty pre webové stránky, to znamená v čase, keď sa ešte len chystáte web vytvoriť. Tým sa prirodzene vyvarujete chýb. A tiež nemožno spomenúť to, že neskôr by to stálo aj viac investícií do úpravy.

Ak to dobre chápem, tak potom je analýza webových stránok ideálnou možnosťou, ako uspieť v online svete.

Je to iba štart alebo začiatok. Vďaka analýze sa zistí čo je zlé, kde sú prípadné slabiny a čo treba zmeniť alebo upraviť. Až potom sa vykonajú zmeny, ktoré vyžadujú opäť veľkú pozornosť. Ale dá sa povedať, že je to ideálna možnosť, ako uspieť v spleti ďalších webov.

Len na ujasnenie, ak je problematika webovej analytiky komplexné dielo, existujú na meranie aj nejaké presné nástroje?

Našťastie v súčasnej dobe sú aj super analytické nástroje a je ich opäť veľké množstvo. Nestačíme si všetky vymenovať. Môžeme spomenúť napríklad Ahrefs, čo je známa sada nástrojov na analýzu spätných odkazov, ale aj SEO analýzu. Ahrefs síce nepatrí medzi slovenské nástroje, ale je dôležité, že so slovenskými dátami pracuje perfektne. Analyzuje akúkoľvek webovú stránku a zobrazuje výkonové metriky. Získate prehľad o kľúčových slovách, frázach z vami zvoleného zdroja. Celkovo pomáha získať základný prehľad o webe, kde môžete postrádať meta titulky, popisky, mať dokonca nezaujímavý obsah alebo chybné nadpisy a mnohé ďalšie. Bavíme sa tu o jednom z veľmi praktických pomocníkov v oblasti SEO. Ďalej existuje celý rad ďalších nástrojov.

Častokrát sa stáva, že majitelia webových stránok majú veľmi skreslené predstavy o svojom webe. Myslia si, aký je dokonalý, ale výsledky tomu nezodpovedajú.

Seo2.jpg
Foto: Seolight

Informačný servis

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 2. júla 2022