Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bratislavský hrad je najväčšou dominantou hlavného mesta. Vedeli ste o ňom tieto zaujímavosti?

Fullsizerender 1 4.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Bratislava ako hlavné mesto ponúka veľké množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Medzi tie najnavštevovanejšie a najcharakteristickejšie z nich patrí práve Bratislavský hrad. My sme sa pozreli na niekoľko zaujímavostí o tomto hrade, o ktorých ste možno doteraz nevedeli.

Hrad má len jednu vežu

Napriek tomu, že pre Bratislavský hrad sú charakteristické štyri vežičky, tak v skutočnosti má vežu len jednu. Tá sa nachádza na juhozápadnej strane. Ostatné sú len pristavané na streche.

Fullsizerender 12.jpg
www.instagram.com

Hrad bol dlhé roky ruinou

Vedeli ste, že hrad bol od roku 1811 kedy vyhorel až do roku 1953 kedy sa začalo s jeho rekonštrukciou len ruinou? V tomto období sa dokonca uvažovalo o jeho zbúraní a na jeho mieste sa mali postaviť iné budovy.

Fullsizerender 2 4.jpg
www.instagram.com

Zobrazenie na bankovkách a minciach

V súčasnosti môžete vidieť Bratislavský hrad vyobrazený na 10, 20 a 50 centovej minci. V minulosti bol hrad zobrazený na 500 korunovej bankovke.

Kráľovské sídlo Márie Terézie

Hrad bol dlhé obdobie sídlom najznámejšej panovníčky Rakúsko – Uhorska, ktorá tam vládla počas 18. storočia.

Fullsizerender 13.jpg
www.instagram.com

Súčasná podoba hradu

Najnovšie si s ním môžete spájať nedávne dokončenie barokovej záhrady umiestnenej v severnej časti hradu. Vidieť tam môžete sochy, fontána a zeleň dotvárajúcu atmosféru hradu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. augusta 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: