Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bojnický zámok patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na Slovensku

Fullsizerender 1 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Počas celého roka ho navštívi veľké množstvo turistov, nielen domácich, ale aj zahraničných. My sme sa pozreli na to, čo všetko tento zámok pri návšteve ponúka.  

Dlhá história

Prvá písomná zmienka o existencii je už z roku 1113, kde sa spomína v listine zoborského opátstva. Vedeli ste, že pôvodne bol zámok celý z dreva? Až v priebehu 13. storočia bol postupne  budovaný z kameňa ako majetok rodu Poznanovcov.

Múzeum na zámku

Súčasťou zámku je aj múzeum, ktorého úlohou je dokumentácia a prezentácia obdobia neoslohov na území Slovenska.

Fullsizerender 3 3.jpg
www.instagram.com

Bojnický oltár

K najväčším unikátom a najcennejším dielam, ktoré na zámku môžete vidieť, patrí neskorogotický súbor obrazov, takzvaný Bojnický oltár od florentského majstra N. di Cione Ortagna z polovice 14. storočia.

Kvapľová jaskyňa pod zámkom

Súčasťou prehliadky Bojnického zámku je aj návšteva kvapľovej jaskyne, ktorá sa nachádza priamo pod ním. S touto jaskyňou je prepojená 26 metrov hlboká hradná studňa.

Fullsizerender 2 3.jpg
www.instagram.com

Medzinárodný festival duchov a strašidiel

Najznámejší Medzinárodný festival duchov a strašidiel sa pravidelne organizuje na tomto zámku koncom apríla a začiatkom mája. V tomto období je Bojnický zámok hlavným centrom stretnutia strašidiel, bosoriek a upírov z celého sveta.

Bojnická lipa

Pred zámockým vchodom stojí známa šesťstoročná Bojnická lipa kráľa Mateja s obvodom okolo 12,5 metra. Traduje sa, že sám kráľ chodieval do Bojníc a pod lipou usporadúval rôzne hostiny a porady.

Fullsizerender 11.jpg
www.instagram.com

Vyhľadávané miesto aj pre filmárov

To, že Bojnický zámok patrí medzi tie najkrajšie pamiatky na Slovensku si už viackrát všimli aj režiséri z celého sveta. Okrem iných, sa tam natáčala talianska rozprávka Fantaghíro či príbeh Johankino tajomstvo, ktorý mal premiéru na Vianoce v roku 2015.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. augusta 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: