KONEČNE DOMA! Wisterová so synmi je na Slovensku. Čo povedala po prílete?

Zdieľať
Wisterová ide do boja o synov
Vera Wisterová Foto: SITA

Návrat, v ktorý už ani zrejme nedúfala. Slovenská moderátorka Vera Wisterová je už niekoľko dní na Slovensku, kedy prišla spoza veľkej mláky. Spoločnosť jej robili aj jej dvaja synovia Theo a Harlow, ktorých uniesol ich otec ešte minulý rok. Odvtedy s ním zvádzala tuhý boj o to, aby mohla oboch priviesť naspäť domov. 

Pre denník Nový Čas sa vyjadrila aj krátko po prílete o svojich pocitoch, ktoré momentálne prežíva. „Ešte stále nemôžem uveriť tomu, že sme s deťmi naspäť doma. Prežila som najťažšie obdobie svojho života, ešte aj skomplikované svetovou pandémiou. Chvíľu potrvá, kým sa z toho všetci spamätáme,“ povedala pre denník Vera. Tá radosť z návratu aj so synmi neskrývala a konečne sa pre ňu skončilo takmer 10 mesačné peklo, počas ktorého nemohla poriadne objať svojich synov a stretnutia s nimi prebiehali len v Amerike. Tam navyše nemohla cestovať len tak, keďže od marca zúri po celom svete pandémia koronavírusu.

Okrem toho, že musela do boja povolať právnikov, obrátila sa aj na príslušné ministerstvo a pomocnú ruku jej podalo množstvo známych. „Som vďačná toľkým ľuďom, že pri nás stáli, že mi pomáhali a boli oporou. Ak by som mala napísať zoznam všetkých, ktorí ma podporovali počas týchto dlhých 9 mesiacov, bolo by to na knihu. Moji rodičia, moja rodina v USA, právnička JUDr. Anna Niku a jej tím, právnička v Chicagu Joy Feinberg, zástupcovia Ministerstva zhraničných vecí SR – veľvyslankyňa Barbara Illková, generálna riaditeľka sekcie medzinárodnoprávnej, konzulárnej a krízového manažmentu a veľvyslanec Martin Bezák, riaditeľ konzulárneho odboru, či moje milované Funrádio, že mi držalo pracovné miesto,“ povedala dojatá Wisterová.

Boj o deti sa však príchodom na Slovensko zrejme neskončil. Jeremy Hulsh, otec jej synov sa vzdať zrejme nemieni a robí všetko preto, aby výsledok súdneho sporu zvrátil. Okamžite sa odvolal, no ako to celé dopadne je vo hviezdach. „Som vďačná aj všetkým ľuďom, ktorí sa za nás modlili a prežívali to trápenie spolu so mnou. Obrovské ďakujem patrí aj môjmu priateľovi Mišovi, ale najviac zo všetkého ďakujem svojim deťom, Harlinkovi a Theuškovi, za ich nekonečnú lásku,“ povedala úprimne Vera, ktorá sa bude snažiť s deťmi naskočiť opäť do normálneho života. Ako totiž prezradila, doma so založenými rukami rozhodne sedieť nebudú. „Skončí sa nám karanténa a konečne sa začnú naozajstné letné prázdniny doma,“ dodala moderátorka. Odvolací súd bude už o niekoľko dní 7. augusta a nikto nevie predpokladať, ako nakoniec boj o deti dopadne. Isté však je, že tentoraz bude Wisterová obozretnejšia, aby sa podobný scenár už nikdy nezopakoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom