Chvenie vzduchu aj náhle zmeny teploty, tieto slovenské hrady ukrývajú temné tajomstvá

Zdieľať
Hrady na ktorých straší
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Veľkolepé, majestnátne a tajomné. Stovky rokov stoja na svojom mieste a ich múry ukrývajú dávne tajomstvá. Aj známe slovenské hrady a zámky majú svoju temnú históriu, na týchto zaznamenali paranormálne javy.

Bojnický zámok je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov na Slovensku. Avšak, má aj svoju temnú stránku a je opradený legendami. Niektorí návštevníci hradu vraj v jeho útrobách počuli zvláštne zvuky, cítili nevysvetliteľné chvenie vzduchu, či dokonca videli zjavenia. Mnohé zákutia Bojnického zámku nie sú dodnes celkom prebádané.

Bojnický zámok
Bojnický zámok Foto: SITA/SNM

Čachtický hrad je miestom s desivou históriou a tajomnými príbehmi. Najznámejšou obyvateľkou hradu bola Alžbeta Báthoryová, prezývaná krvavá grófka. Podľa legendy mala viesť temné rituály a vraždiť mladé dievčatá. Mnoho návštevníkov hradu hovorí o tajomných úkazoch a nevysvetliteľných zvukoch, ktoré sa ozývajú z jeho útrob.

Čachtický hrad
Čachtický hrad gettyimages.com

Spišský hrad je jedným z najväčších hradných komplexov v Európe, zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Aj o tomto hrade kolujú tajomné príbehy. Miestne legendy rozprávajú o duchoch a strašidlách, ktoré sa prechádzajú v noci po hradných múroch. Niektorí návštevníci tvrdia, že na hrade videli tajomné zjavenia a počuli temné zvuky.

Spišský hrad
Spišský hrad gettyimages.com

Beckov situovaný na vážskom úpätí je jedným z najznámejších hradných komplexov na Slovensku a Národnou kultúrnou pamiatkou. O hrade koluje množstvo strašidelných historiek, miestne legendy hovoria o tajomných úkazoch, ktoré skrýva. Povráva sa, že po ňom blúdi a zjavuje sa hradná pani, niektorí začuli v jeho chodbách dokonca plačúce dieťa.

Beckov

Oravský hrad sa nachádza v obci Oravský podzámok v okrese Dolný Kubín a je jedným z najnavštevovanejších hradov na Slovensku. Hrad je opradený množstvom legiend a viacerí návštevníci hovoria o paranormálnych javoch. Americkí lovci duchov na hrade zachytili nevysvetliteľné tiene a zvuky, ako napríklad vŕzganie a otváranie dverí, ale aj tajomné prízraky.

Oravský hrad
Oravský hrad gettyimages.com

Zámok Topoľčianky je považovaný za jedno z najkrajších renesančných sídiel na Slovensku. Okrem svojej historicko-kultúrnej hodnoty má však povesť strašidelného miesta. Záznamy hovoria o tajomných zvukoch, náhlych teplotných zmenách a nevysvetliteľných vôňach vo vnútri zámku. Po jeho chodbách sa údajne stále prechádza Biela pani, grófka Alžebta Rákociová.

Zámok Topoľčianky
Zámok Topoľčianky FB: Zámok Topoľčianky
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom