Madam LaLaurie je známou sériovou vrahyňou, ktorá mučila svojich otrokov vo vlastnej vile - 4. časť

Zdieľať
Lalaurietitulna4.jpg

Madam LaLaurie si drží svoje špeciálne miesto medzi legendami amerického mesta New Orleans. Ak niekde existuje dom, v ktorom má strašiť, tak je to práve jej vila, ktorá v sebe skrýva zbierku miestností, používaných na mučenie a vraždenie otrokov tými najbrutálnejšími a najkrutejšími spôsobmi. Madam LaLaurie, bohatá žena z okruhov smotánky a zároveň majiteľka otrokov, je pravdepodobne jednou z prvých amerických sériových vrahýň. Počet jej obetí sa odhadom pohybuje okolo čísla 100.

V tomto článku vám prinášame niekoľko ďalších desivých faktov o tejto zvrátenej osobe.

Https://imgix.ranker.com/user_node_img/50062/1001220152/original/she drove a young girl to leap off the roof to escape her torture photo u2?w=650&q=60&fm=jpg&fit=crop&crop=faces

Otroci, ktorí boli odvedení na povalu, už neboli nikdy videní

Ak bitie, bičovanie a všeobecná nevraživosť madam LaLaurie nestačila na to, aby si udržala svojich otrokov dokonale poslušných, posielala ich na svoju povalu, ktorá však bola skôr mučiarňou ako skladiskom. Miesto toho, aby využívala povalu ako miesto pre jednoduché potrestanie otrokov, ktorých poslala späť do práce, to bolo miestom ich posledných chvíľ. Čo je na tom však najhoršie? Madam LaLaurie nikdy neodnášala mŕtve telá svojich väzňov. Koncom jej vyčíňania boli otroci priviazaní hneď vedľa hnijúcich mŕtvol.

Https://imgix.ranker.com/user_node_img/50062/1001220159/original/her slaves were sent to an attic torture chamber and never seen again photo u2?w=650&q=60&fm=jpg&fit=crop&crop=faces

Mladé dievča doviedla k samovražde, aby tak unikla mučeniu

LaLaurie bola tak desivá a chladnokrvná, že mnoho jej otrokov uprednostnilo samovraždu pred rizikom stať sa jej ďalšou bábkou. Jeden z príbehov hovorí o 12-ročnej otrokyni menom Lia, ktorá svojej panej nechtiac potiahla vlasy pri česaní. LaLaurie ju naháňala po celom panstve s bičom v ruke, až sa mladé dievča rozhodlo, že radšej skočí zo strechy, akoby mala čeliť čomukoľvek, čo si pre ňu madam LaLaurie pripraví. Madam LaLaurie jej telo ukryla v studni a po jeho objavení sa začal otrokárkin život blížiť k záhube.

Https://pxhere.com/en/photo/1114492

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom