Madam LaLaurie je známou sériovou vrahyňou, ktorá mučila svojich otrokov vo vlastnej vile - 3. časť

Zdieľať
Lalaurietitulna3.jpg

Madam LaLaurie si drží svoje špeciálne miesto medzi legendami amerického mesta New Orleans. Ak niekde existuje dom, v ktorom má strašiť, tak je to práve jej vila, ktorá v sebe skrýva zbierku miestností používaných na mučenie a vraždenie otrokov tými najbrutálnejšími a najkrutejšími spôsobmi. Madam LaLaurie, bohatá žena z okruhov smotánky a zároveň majiteľka otrokov, je pravdepodobne jednou z prvých amerických sériových vrahýň. Počet jej obetí sa odhadom pohybuje okolo čísla 100.

V tomto článku vám prinášame niekoľko ďalších desivých faktov o tejto zvrátenej osobe.

Https://www.ranker.com/list/scary madame lalaurie facts/jacob shelton

Použila paličku, aby mohla otrokovi „miešať“ mozog

Na mieste bolo nájdených mnoho lebiek. V jednom z prípadov bol otrok stále nažive a diera v jeho lebke bola plná červov. Jeden z mužov bol dokonca nájdený s dierou, cez ktorú bola prestrčená palička, ktorou mu LaLaurie „miešala“ mozog.

Https://www.ranker.com/list/scary madame lalaurie facts/jacob shelton

Svoju osobnú kuchárku priviazala reťazou ku kuchynskej linke

Nič neponižuje človeka viac, ako keď ho priviažu k hmotnej reprezentácii jeho postavenia v spoločnosti. A presne to urobila madam LaLaurie svojej 70-ročnej osobnej kuchárke, ktorá jej pripravovala všetky jedlá.

Https://www.ranker.com/list/scary madame lalaurie facts/jacob shelton

Urobila to možno preto, že jej nemohla dôverovať a bála sa, že utečie (kto by sa o to nepokúsil), alebo len preto, že ju uspokojovalo väzniť ľudí proti svojej vôli. A presne to sa jej aj vypomstilo, pretože práve táto kuchárka úmyselne podpálila jej vilu, vďaka čomu sa odhalili LaLauriene zverstvá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom