Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti - 8. časť

Zdieľať
Cotardovsyndromtitulna8.jpg

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalšie skutočné prípady, kedy si človek myslel, že je po smrti.

„Roztopené“ orgány

Grécki doktori okrem predošlého prípadu liečili aj 72-ročnú ženu, ktorá zašla k svojmu všeobecnému lekárovi s tým, že sa všetky jej orgány „roztopili“, zostala jej iba koža a že je prakticky mŕtva. Bola prijatá na liečenie do nemocnice, no výsledok liečby už nebol zaznamenaný.

Https://pixabay.com/sk/zombie m%C3%A4so jedl%C3%ADk m%C5%95tvy 949915/

Smrť sprevádzaná klinickou lykantropiou?

V roku 2005 sa iránskym doktorom podarilo zaznamenať zrejme ten najčudnejší prípad. 32-ročný muž prišiel do nemocnice a nielenže tvrdil, že je mŕtvy, ale aj to, že sa zmenil na psa. Povedal, že jeho manželke sa stalo to isté.

Taktiež veril, že jeho tri dcéry zomreli spolu s ním a že sa zmenili na ovce. Tvrdil, že sa ho pokúšali otráviť jeho príbuzní, no nič mu to nespravilo, pretože ho Boh ochraňuje aj po smrti. Mužovi diagnostikovali Cotardov syndróm a klinickú lykantropiu, ktorú liečili elektro-terapiou. Hlavné symptómy boli odstránené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom