Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 8. časť

Cotardovsyndromtitulna8.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalšie skutočné prípady, kedy si človek myslel, že je po smrti.

„Roztopené“ orgány

Grécki doktori okrem predošlého prípadu liečili aj 72-ročnú ženu, ktorá zašla k svojmu všeobecnému lekárovi s tým, že sa všetky jej orgány „roztopili“, zostala jej iba koža a že je prakticky mŕtva. Bola prijatá na liečenie do nemocnice, no výsledok liečby už nebol zaznamenaný.

Https://pixabay.com/sk/zombie m%C3%A4so jedl%C3%ADk m%C5%95tvy 949915/
Foto: www.imgur.com

Smrť sprevádzaná klinickou lykantropiou?

V roku 2005 sa iránskym doktorom podarilo zaznamenať zrejme ten najčudnejší prípad. 32-ročný muž prišiel do nemocnice a nielenže tvrdil, že je mŕtvy, ale aj to, že sa zmenil na psa. Povedal, že jeho manželke sa stalo to isté.

Taktiež veril, že jeho tri dcéry zomreli spolu s ním a že sa zmenili na ovce. Tvrdil, že sa ho pokúšali otráviť jeho príbuzní, no nič mu to nespravilo, pretože ho Boh ochraňuje aj po smrti. Mužovi diagnostikovali Cotardov syndróm a klinickú lykantropiu, ktorú liečili elektro-terapiou. Hlavné symptómy boli odstránené.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 1. septembra 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.