Len pre odvážnych: Týchto 5 piesní prináša nešťastie či smrť

Zdieľať
strašidelná hudba, klavír
Foto: Gettyimages

V 80. rokoch rodičia mladíkov, ktorí spáchali samovraždu, vinili zo smrti svojich detí depresívnu pieseň Judasa Priesta a Ozzyho Osbourna.

Koniec septembra znamená pre milovníkov nadprirodzena a hororov jediné – prípravy na Halloween! Správna strašidelná výzdoba si pýta aj strašidelnú hudbu.

Dnešná várka 5 piesní je však skutočne len pre odvážnych. Sú spájané s depresiou, nešťastím a smrťou. Ak si trúfate, pustite si jednu z nich. Alebo rovno všetky?

Maďarská samovražedná pieseň

V roku 1933 maďarský pianista a skladateľ Rezső Seress vydal pieseň o rozchode s názvom Koniec sveta. Hovorí sa, že v 20. storočí inšpiroval týmito melódiami k samovraždám, vďaka čomu dostali pomenovanie maďarská samovražedná pieseň. Jedna obeť sa údajne utopila, keď držala v náručí noty. O text sa postaral básnik László Javor a je plný zúfalstva a nešťastnej lásky.

Pieseň Ozzyho Osbourna

Ďalšia pieseň, ktorá mala zabiť dvoch chlapcov, pochádza od Ozzyho Osbourna a Judasa Priesta. Rodičia 20-ročného Jamesa a 19-ročného Raya obvinili dvoch interpretov z toho, že za samovraždu ich milovaných detí môže práve heavy metalová skladba. James samovraždu prežil, ale zomrel o pár rokov neskôr na predávkovanie. Rodičia trvali na tom, že pieseň obsahovala zlovestnú správu, ktorá spustila pokus o samovraždu ich syna. Depresívna hudba spôsobila vraj aj smrť tínedžera Johna a jeho rodičia obvinili sprevákov. Tento prípad sa dostal pred súd, no bol zamietnutý.

Strašidelná legenda o hudobníkovi

Počuli ste o skupine známych ľudí, ktorí zomreli v 27 rokoch? Radí sa medzi nich aj hudobník Robert Johnson. Navždy odišiel v roku 1938. Podľa strašidelnej legendy uzavrel zmluvu s diablom na križovatke, aby sa stal kráľom blues. Jednu zo svojich piesní napísal dva roky pred smrťou. Každý, kto sa s piesňou Cross Road Blues stretol, zažil nešťastie a tragédie. Ako príklad je uvedený smutný prípad Eltona Johna, ktorý hral verziu melódie a prišiel o svojho dvojročného syna pri tragickom páde z okna. Skupina Allman Brothers hrala danú pieseň počas celej svojej kariéry. Duane Allman však zomrel pri nehode na motorke a približne 1,5 roka neskôr blízko nehody Allmana zomrel na motorke aj Barry Oakley. 

Smrť po deviatej symfónii

V komunite hudobných skladateľov koluje povera, že človek zomrie po dokončení deviatej symfónie. Že tomu neveríte? Je naozaj zvláštne, že Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Antonín Dvořák, Anton Bruckner, Gustav Mahler a Vaughan Williams zomreli pri čísle 9 alebo sa nestihli dostať na číslo 10. 

Zákaz piesne v baroch

Stretli ste sa niekedy s piesňou, ktorá bola zakázaná v karaoke baroch? Je to prípad skladby My Way od Franka Sinatru, ktorú zakázali v roku 2010 na Filipínach. Dôvodom bolo to, že po prehraní piesne sa strhlo mnoho bitiek opilcov, ktoré skončili smrťou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom