Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V meste Taos sa ľudia sťažujú na záhadný nepretržitý šum s názvom Taos Hum

Taoshumtitulna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Taos je malé mesto na severe štátu Nové Mexiko. Pre okoloidúceho sa môže zdať ako každé iné tiché americké mestečko a nevidí v ňom žiaden rozdiel. Nejde však o to, čo vidíte, ale o to, čo počujete. Ak sa pozorne započúvate, môžete zistiť že Taos nie je vôbec tiché. Od začiatku 90. rokov sa niektorí obyvatelia a návštevníci sťažujú na neustály nízko-frekvenčný šum. Poznáme ho pod názvom „Taos Hum“.

14515880450_62ce3a20fe_k.jpg
Foto: www.imgur.com

Taos Hum bol popísaný ako nepatrný hučiaci zvuk, podobný dieselovému motoru, bežiacemu v diaľave. Pre tých, ktorí ho počujú, je však utrpením a sú z neho zúfalí. Zvuk nikdy neprestáva a ruší ľudí pri spánku, keďže v noci a vnútri domov znie oveľa hlasnejšie.

800px taos_pueblo_nm.jpg
Foto: www.imgur.com

Šum sa stal pre obyvateľov mesta Taos tak neznesiteľným, že v roku 1993 verejne vyjadrili kongresu svoju nespokojnosť a obavy. Na mieste začal výskum a mnohé štúdie, ktoré skúmali, o čo vlastne v meste Taos ide a čo môže za neprestajný zvuk. Vyspovedaní boli aj miestni ľudia a výskumníci rozložili prístroje detegujúce zvuky po celom okolí.

800px taos_mission_church.jpg

Štúdie zistili, že len približne 2 percentá obyvateľov mesta Taos môžu počuť spomínaný šum. Mnoho z nich sa snažilo zvuk napodobniť, no žiaden podobný signál prístroje nezachytili. Jediný nezvyčajný jav, ktorý sa podarilo na mieste odhaliť, bola zvýšená úroveň elektromagnetického poľa. Za to však údajne mohlo miestne elektrické vedenie. Dodnes nebol v meste Taos odhalený zdroj známeho, no nenávideného šumu s prezývkou Taos Hum.

800px taos_pueblo2.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 3. septembra 2018Zdroj www.sporcle.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: