Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čakanie je súčasťou života, v ktorom žijeme, odkazujú KING SHAOLIN v novom videoklipe

58.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Bratislavská kapela KING SHAOLIN po singli „Money In My Soul“, ktorý sa držal 9 týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku, prichádza s ďalším singlom s názvom „Waiting“. Obe skladby pochádzajú z ich aktuálneho EP „Burn Inside“.

„Proces výberu singla je pre nás vždy náročný, vždy sa však snažíme brať do úvahy názory našich priateľov, rodiny a známych. Pri tejto skladbe nastala vzácna jasná zhoda,“ vysvetľuje manažér kapely Michal Neffe. Inšpirácie prichádzajú nečakane v akomkoľvek čase. „Skladba „Waiting“ vznikla v podkroví domu mojej priateľky, v čase keď tento priestor predstavoval prenosné štúdio, navyše pre mňa s osobným čarom. Nahral som tam aj prvé demo. Keď som zaspieval hlavnú melódiu skladby, mal som hneď jasnú predstavu o tom, v akom šate bude aranžovaná a tiež som si vizualizoval prostredie, ktoré by ju malo sprevádzať. Osobne tento song vnímam ako oslavu pravej lásky a života,“ opisuje spevák Dominik Štofko okamih vzniku skladby.

https://www.youtube.com/watch?v=WaU-KYtz1dg
www.youtube.com

Čakanie je neoddeliteľnou súčasťou života.

„My ľudia potrebujeme lásku. Sú situácie, keď v živote jednotlivca nastane moment, v ktorom stretne toho alebo tú pravú a zrazu je pre neho všetko čisté a jasné. Človek má vtedy pocit, že stretol dušu, s ktorou sa pozná storočia. Tento moment som sa snažil zachytiť aj v texte. Medzi postavami videoklipu sú ľudia, ktorí sú našim srdciam veľmi blízki,“ dodáva spevák. Medzi účinkujúcimi je napríklad slovenská modelka, moderátorka a bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová, herec Ludwig Bagin, herečky Jana Kvantíková a Veronika Horňáková alebo otec kapely Lumir Mati.

Postava, ktorá uzatvára kolotoč striedajúcich sa postáv je priateľka speváka Claudia Pittnerová, a práve ona je jeho spriaznenou dušou. Sme to, čo počúvame, a to je život, v ktorom žijeme. Hudba ovplyvňuje ľudskú myseľ a vplýva na emócie. „Napriek tomu, že my hudobníci vytvárame abstraktnú vec, počas počúvania si každý človek predstavuje iné – vlastné obrazy, a to na tvorení hudby milujem. Zvukovo sa stále snažím nachádzať progres a profilovať zvuk kapely tak, aby bol môj rukopis identifikovateľný a zvuk kapely rozpoznateľný. Vo finálnej časti máme silného spojenca, talentovaného zvukára Miroslava Laha, ktorý s nami spolupracuje už viac ako dva roky. Rád by som vyzdvihol, že mixuje a celkovo pristupuje k veciam s veľkým citom,“ vysvetľuje spevák.

https://www.youtube.com/watch?v=WaU-KYtz1dg
www.youtube.com

O mastering nahrávky sa postaralo SAGE Audio Studios v Nashville. Kapela King Shaolin veľmi aktívne koncertuje, len za minulý rok zahrala 113 koncertov, celkovo má za sebou už 340 koncertov v štyroch krajinách Európy. Aktuálne kapela nahrava svoj druhý album, ktorý bude obsahovať 11 piesní a vyjde začiatkom roka 2017.

Najbližšie vystúpenia:

04.11 STARÁ HUŤ – KD STARÁ HUŤ (ÓČKO PARTY RIDE TOUR)

11.11 TOPOĽČANY – EG CAFÉ

12.11 HRADEC KRALOVÉ – AUPARK

12.11 CHOLTICE – MUSIC CLUB ZÁMEK (ÓČKO PARTY RIDE TOUR)

16.11 PRAHA – HARDROCK CAFE

18.11 PRAHA – SASAZU (ÓČKO PARTY RIDE TOUR)

19.11 PLZEŇ – OLYMPIA PLZEŇ

25.11 MARTIN – MESTSKÁ SCÉNA

26.11 KOŠICE VIANOČNÉ TRHY – TRIEDA SNP

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 2. novembra 2016Zdroj TS, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme