Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská kapela King Shaolin vydala nový klip. S peniazmi je život krajší…alebo nie?

King_shaolin_001.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

King Shaolin, bratislavská New Age popová kapela, prichádza po singli   “Friend”, ktorý zarezonoval v slovenských rádiách, s novým singlom a   videoklipom s názvom “Money In My Soul”. Kapela ho venovala téme túžby po   sláve a peniazoch.

“Úvodná skladba nášho nadchádzajúceho CD EP, “Money In My Soul”, reflektuje obdobie, keď sme stáli pred pre nás zásadným rozhodnutím. Je to ten druh vážnych rozhodnutí, ktorým všetci v rôznych podobách v živote a profesnej kariére čelíme. V našom prípade to bolo odmietnutie účasti v talentovej súťaži spolu s vidinou rýchleho „výťahu hore“ a rozhodnutie zotrvať na ceste, ktorú predstavujú každoročne stovky odohraných koncertov pre našich verných fanúšikov i v tých najmenších kluboch a puboch,“ hovorí spevák kapely a autor singlu Dominik Štofko.

King_shaolin_003.jpg
Foto: www.imgur.com

Témou klipu je aj boj dobra so zlom a paradox, že jedno bez druhého nemôže existovať. Scenár a námet spracovala študentka réžie na VŠMU Claudia   Pittnerová. Tá ma za sebou niekoľko krátkometrážnych filmov a toto je jej debutový videoklip. “Nosným vyjadrovacím prvkom sa stali ruky ako symbol duše. V každom z nás prebiehajú vnútorné boje, ktoré plodia rôzne predstavy, z ktorých si človek môže vybrať. A práve vizualizovať tento vnútorný boj bolo našou ambíciou. Prísť so zaujímavým námetom nebolo ľahké, ale pri jeho vzniku sme si vytvorili vlastný svet, v ktorom sme si mohli dovoliť popustiť opraty fantázii,“ popisuje režisérka premiérovú spoluprácu s King Shaolin.

King_shaolin_002.jpg
Foto: www.imgur.com

Na klipe spolupracovali aj profesionálni herci, ako napríklad Vladislav  Plevčík zo seriálu Kolonáda pôsobiaci aj na Novej Scéne či Jakub Abrahám z   Talkshow „Bez Opony“. Hlavné aktérky predstavujúce dobro a zlo si zahrali sestry pochádzajúce z Piešťan Libuša a Nataša Rybanské, dvojičky stvárnili Radovan a Vladimír Beluskí a vášnivé partnerky Lenka Magulová a Lenka Knappová.

King_shaolin_0011 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Po produkčnej stránke nakrúcanie zastrešil tím študentov VŠMU, pre ktorý bol  výber priestoru veľmi kľúčový, keďže mal podporiť charaktery postáv. „Tie mali vyjadriť rôzne cnosti i neresti a neustály boj v ľudskej mysli medzi tým, čo je správne a čo nie. Hlavné predstaviteľky stelesňujúce dobro a zlo v poslednej scéne stvárnili vyvrcholenie tohto boja,“ vysvetľuje Dominik. Natáčanie sa realizovalo v historických priestoroch Kláštorného pivovaru a reštaurácie Flagship v Bratislave do neskorých nočných hodín.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 6. apríla 2016Zdroj Informácie a fotografie poskytol PR manager kapely Jana O'ska.
K téme