Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celeste Buckingham má nový klip a je nominovaná na Radio Disney Music Award!

BRATISLAVA: Celeste Buckingham
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Celeste Buckingham poèas fotografovania na nový album a webstránku. Bratislava, 11. október 2011. Foto: SITA/Diana Èernáková
reklama:
reklama:

Slovenská speváčka Celeste Buckingham získala nomináciu na Radio Disney Music Award v kategórii The Freshest – Best New Artist, teda Objav roka. Osemnásťročná bývalá SuperStaristka okrem toho predstavila nový videoklip k piesni I’m Not Sorry z druhej štúdiovky Where I Belong (2013).

„Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete Radio Disney Music Awards 2014, samozrejme, považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest – Best New Artist ,“ uviedol speváčkin manažér Lumír Mati.

Nový videoklip sa speváčka rozhodla zverejniť krátko pred Medzinárodným dňom žien. „Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu. Preto premiérujeme videoklip k singlu I’m Not Sorry symbolicky pár dní pred 8. marcom, ktorý bol OSN vyhlásený za Medzinárodný deň žien. Videoklip nemá konkrétny príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia,“ vysvetlila Buckingham s tým, že námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham.

ANKETA: Slávik 2012

Keďže obe boli maximálne spokojné s predošlou spoluprácou s režisérom Martinom Hudákom na videoklipe Crushin‘ My Fairytale, rozhodli sa mu zveriť i vizuál najnovšej skladby. Finálny námet teda napokon dotvorili spolu s ním.

„Myslím, že je to prvý videoklip tohto druhu na Slovensku. Točili sme rýchlobežnou kamerou a tak sme natočili dokopy 18 hodín spomaleného materiálu, ktorý sme museli napozerať. Pre zaujímavosť, keby sme zábery použité v klipe pustili reálnou rýchlosťou, nemali by viac ako 20 sekúnd. Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru. Snažil som sa nesklamať a urobiť pre ňu my best,“ uviedol Hudák.

Videoklip k pesničke I´m not sorry

Americká premiéra videa sa uskutoční vo Washingtone na konferencii medzinárodnej organizácie CARE (Cooperative for Assistance and Relief Everywhere), ktorá Celeste pozvala do svojich radov, a ktorá sa venuje celosvetovému boju s chudobou žien, obrane ich práv a postavenia vo svete.

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V dvanástich začala písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar. V roku 2012 vydala debut Don’t Look Back.

Má za sebou už aj niekoľko spoluprác. So skupinou AMO nahrala skladbu Swing a s rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong. Uspela tiež na MTV Europe Music Awards 2013, kde vyhrala v kategórii Best Czech/Slovak Act 2013. Vlani v novembri vydala spomínaný album Where I Belong. Na štúdiovke spolupracovali skladatelia z USA, Veľkej Británie i zo Slovenska.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 4. marca 2014Zdroj SITA, © SITA 2013, SITA/AP, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: