Celeste Buckingham má nový klip a je nominovaná na Radio Disney Music Award!

Zdieľať
BRATISLAVA: Celeste Buckingham
Celeste Buckingham poèas fotografovania na nový album a webstránku. Bratislava, 11. október 2011. Foto: SITA/Diana Èernáková

Slovenská speváčka Celeste Buckingham získala nomináciu na Radio Disney Music Award v kategórii The Freshest – Best New Artist, teda Objav roka. Osemnásťročná bývalá SuperStaristka okrem toho predstavila nový videoklip k piesni I’m Not Sorry z druhej štúdiovky Where I Belong (2013).

„Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete Radio Disney Music Awards 2014, samozrejme, považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest – Best New Artist ,“ uviedol speváčkin manažér Lumír Mati.

Nový videoklip sa speváčka rozhodla zverejniť krátko pred Medzinárodným dňom žien. „Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu. Preto premiérujeme videoklip k singlu I’m Not Sorry symbolicky pár dní pred 8. marcom, ktorý bol OSN vyhlásený za Medzinárodný deň žien. Videoklip nemá konkrétny príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia,“ vysvetlila Buckingham s tým, že námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham.

ANKETA: Slávik 2012
Objav roka 2012 a Strieborný slávik v kategórii speváèka roka 2012 Celeste Buckingham poèas slávnostného odovzdávania cien v hudobnej ankete Slávik 2012. Bratislava, 3. február 2013. Foto:SITA/Gabriel Kuchta

Keďže obe boli maximálne spokojné s predošlou spoluprácou s režisérom Martinom Hudákom na videoklipe Crushin‘ My Fairytale, rozhodli sa mu zveriť i vizuál najnovšej skladby. Finálny námet teda napokon dotvorili spolu s ním.

„Myslím, že je to prvý videoklip tohto druhu na Slovensku. Točili sme rýchlobežnou kamerou a tak sme natočili dokopy 18 hodín spomaleného materiálu, ktorý sme museli napozerať. Pre zaujímavosť, keby sme zábery použité v klipe pustili reálnou rýchlosťou, nemali by viac ako 20 sekúnd. Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru. Snažil som sa nesklamať a urobiť pre ňu my best,“ uviedol Hudák.

Videoklip k pesničke I´m not sorry

Americká premiéra videa sa uskutoční vo Washingtone na konferencii medzinárodnej organizácie CARE (Cooperative for Assistance and Relief Everywhere), ktorá Celeste pozvala do svojich radov, a ktorá sa venuje celosvetovému boju s chudobou žien, obrane ich práv a postavenia vo svete.

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V dvanástich začala písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar. V roku 2012 vydala debut Don’t Look Back.

Má za sebou už aj niekoľko spoluprác. So skupinou AMO nahrala skladbu Swing a s rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong. Uspela tiež na MTV Europe Music Awards 2013, kde vyhrala v kategórii Best Czech/Slovak Act 2013. Vlani v novembri vydala spomínaný album Where I Belong. Na štúdiovke spolupracovali skladatelia z USA, Veľkej Británie i zo Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom