Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celeste Buckingham stvárni špiónku v minisérii o SNP

BRATISLAVA: Celeste Buckingham
Celeste Buckingham poèas fotografovania na nový album a webstránku. Bratislava, 11. október 2011. Foto: SITA/Diana Èernáková
reklama:
reklama:

Okrem nej sa v projekte Moje Povstanie predstavia aj rapper Majk Spirit, tenistka Dominika Cibulková, boxer Tomi Kid či herec Lukáš Latinák.

Slovenská speváčka Celeste Buckingham sa predstaví ako učiteľka Mária v skutočnom príbehu z obdobia Slovenského národného povstania, ktorý nakrúca RTVS. V projekte s názvom Moje Povstanie, si okrem nej zahrajú aj rapper Majk Spirit, tenistka Dominika Cibulková, boxer Tomi Kid alebo herec Lukáš Latinák. Každý z nich v seriáli stvárni kladného hrdinu či hrdinku, negatívne postavy zastúpia rakúski študenti herectva. Informoval o tom denník Nový Čas.

Sériu minifilmov o Slovenskom národnom povstaní pripravuje RTVS pri príležitosti jeho 70. výročia. „Chceme mládeži priblížiť SNP cez hrdinské príbehy mladých ľudí, ktorých budú v týchto príbehoch stvárňovať idoly ich doby,“ uviedla pre Nový Čas Iveta Puchovanová z produkčnej spoločnosti. Osemnásťročná interpretka v ňom stvárni Máriu, ktorá v roku 1944 cestovala vo vlaku plnom nemeckých vojakov. Mala za úlohu prepašovať vysielačku, čo v tom období znamenalo hrdelný trest. „Ovládala päť jazykov, pracovala v spravodajských službách a umrela v Kanade,“ dodala Puchovanová.

Speváčka nakrúcala v historickom vozni v bratislavskom múzeu vlakov spolu s rakúskymi študentmi herectva. „Robila to zadarmo,“ prezradil pre Nový Čas nemenovaný zdroj zo štábu. Buckingham však pred kamerou nestála po prvý raz. Zahrala si aj v rozprávke Láska na vlásku, v ktorej stvárnila princeznú Beatrix po boku herca Samuela Spišiaka. Rozprávkový príbeh by sa mal na obrazovky dostať už počas tohtoročných Vianoc.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 23. marca 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: