Celeste Buckingham stvárni špiónku v minisérii o SNP

Zdieľať
BRATISLAVA: Celeste Buckingham
Celeste Buckingham poèas fotografovania na nový album a webstránku. Bratislava, 11. október 2011. Foto: SITA/Diana Èernáková

Okrem nej sa v projekte Moje Povstanie predstavia aj rapper Majk Spirit, tenistka Dominika Cibulková, boxer Tomi Kid či herec Lukáš Latinák.

Slovenská speváčka Celeste Buckingham sa predstaví ako učiteľka Mária v skutočnom príbehu z obdobia Slovenského národného povstania, ktorý nakrúca RTVS. V projekte s názvom Moje Povstanie, si okrem nej zahrajú aj rapper Majk Spirit, tenistka Dominika Cibulková, boxer Tomi Kid alebo herec Lukáš Latinák. Každý z nich v seriáli stvárni kladného hrdinu či hrdinku, negatívne postavy zastúpia rakúski študenti herectva. Informoval o tom denník Nový Čas.

Sériu minifilmov o Slovenskom národnom povstaní pripravuje RTVS pri príležitosti jeho 70. výročia. „Chceme mládeži priblížiť SNP cez hrdinské príbehy mladých ľudí, ktorých budú v týchto príbehoch stvárňovať idoly ich doby,“ uviedla pre Nový Čas Iveta Puchovanová z produkčnej spoločnosti. Osemnásťročná interpretka v ňom stvárni Máriu, ktorá v roku 1944 cestovala vo vlaku plnom nemeckých vojakov. Mala za úlohu prepašovať vysielačku, čo v tom období znamenalo hrdelný trest. „Ovládala päť jazykov, pracovala v spravodajských službách a umrela v Kanade,“ dodala Puchovanová.

Speváčka nakrúcala v historickom vozni v bratislavskom múzeu vlakov spolu s rakúskymi študentmi herectva. „Robila to zadarmo,“ prezradil pre Nový Čas nemenovaný zdroj zo štábu. Buckingham však pred kamerou nestála po prvý raz. Zahrala si aj v rozprávke Láska na vlásku, v ktorej stvárnila princeznú Beatrix po boku herca Samuela Spišiaka. Rozprávkový príbeh by sa mal na obrazovky dostať už počas tohtoročných Vianoc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom