Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cesta A75 v Škótsku, na ktorej strašia duchovia

Roada75titulna.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Podivné zvieratá, ľudia, vybehujúci na cestu pred uháňajúce autá, ktorí aj následne zmiznú, muž bez očí, ktorí sa s barlami poneviera popri ceste… Toto je len drobná ukážka toho, čo zažili pasažieri, vezúci sa cestou A75 Kinmouth Straight v Škótsku, na ktorej straší nejeden duch. Vďaka tejto desivej reputácii dostala cesta prezývku „Cesta duchov“!

Najpodivnejší zážitok

Ľudia, ktorí touto cestou prechádzali, prežili tie najzvláštnejšie chvíle svojho života. Pred očami sa im zjavili tie najrozličnejšie prízraky. Ktorý príbeh je však zo všetkých najčudnejší?

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/A75_Gretna Stranraer_Road_near_Twynholm._ _geograph.org.uk_ _523566.jpg
Foto: www.imgur.com

Derek a Norman Fergusonovci cestovali touto trasou okolo polnoci, keď vtom z lesa vybehla obrovská sliepka, ktorá im prebehla rovno pred auto. Dvaja muži sa inštinktívne pripravili na náraz a chránili sa pred prípadným rozbitím skla. Nič sa však nestalo.

Neprišlo žiadne roztrieštenie skla, žiadne perie ani krv, žiaden náraz. Sliepka, ktorá im pred chvíľkou skočila do cesty jednoducho zmizla. Než si však dvojica stihla vydýchnuť, stalo sa niečo iné. Všimli si, ako k autu beží stará pani, ktorá nepokojne mávala rukami. Mysleli si, že možno naháňa svoju rebelujúcu sliepku alebo že sa možno jednoducho stratila. Než sa k nej však stihli ozvať, taktiež zmizla.

Https://pixabay.com/sk/%C4%8Dierna a biela stra%C5%A1ideln%C3%BD ghost 2603731/
Foto: www.imgur.com

Podľa ich výpovede sa hneď na to v blízkosti auta objavil muž s dlhými vlasmi, ktorý zase vyzeral, že naháňa starú pani. Okrem toho ho sprevádzalo niekoľko rozličných zvierat, ako napríklad mačky, psy, ovce, kozy a sliepky. Všetci náhle zmizli…

Fergusonovci toho mali naozaj dosť, všetok zmätok sa odohral v priebehu tridsiatich sekúnd. Zastavili teda auto, aby predýchali svoj doposiaľ najšialenejší zážitok. Derek sa dokonca odvážil vystúpiť z auta, no vtom ucítil, že teplota vzduchu náhle klesla. Po chvíľke sa vrátil do auta a vtedy si obaja muži všimli, že sa priamo na nich vo vysokej rýchlosti rúti veľká dodávka. Čo myslíte, že sa stalo? Správne! Dodávka zmizla…

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Eerie Mist Lost Scared Road Creepy Girl Fog 1208283
Foto: www.imgur.com

Tento incident sa odohral v roku 1962, no nebol to prvý a ani posledný desivý prípad, ktorý sa na tejto prekliatej ceste odohral.

Ďalšie prípady zjavení

Cesta Kinmount Straight, známa skôr pod označením A75, je ako už bolo spomínané jednou z najnebezpečnejších a najdesivejších ciest, a to konkrétne 15 míľ dlhý úsek medzi škótskymi mestami Annan a Dumfries. Popularitu jej zaručili zjavenia mnohých duchov a iných prízrakov, ktoré neúnavne strašia motoristov. Zjavenia ako pár, ktorý prechádza za ruky cez cestu, či muž v červenom, ktorý skáče autám pod kolesá, sú úplne bežné.

Http://s0.geograph.org.uk/geophotos/02/01/90/2019042_6f1d49a3.jpg
Foto: www.imgur.com

Často sú hlásené aj zjavenia rôznych čudných tvorov. Jedno z najznepokojujúcejších svedectiev hovorí o mužovi s taškou na hlave. Údajne stojí uprostred cesty s rukami natiahnutými k vodičovi. V rukách drží niečo, čo pripomína lano. Po ceste taktiež zvykne kráčať muž s barlami. Ľudia, ktorí sa k nemu dostatočne priblížili, tvrdia, že nemá oči. Jedni vravia, že má v hlave len dve prázdne diery, a druhí zase tvrdia, že ich má prekryté nadbytočnou kožou.

Http://s0.geograph.org.uk/geophotos/04/04/77/4047719_9dccc34d.jpg
Foto: www.imgur.com

Vyzerá to tak, že opisy bytostí, ktoré sa na ceste zjavujú, nepoznajú hraníc. Ľudia veria, že za to, čo sa na ceste deje, môže veľké množstvo dopravných nehôd a úmrtí, ktoré sa na mieste odohrali. Oblasť má taktiež veľmi bohatú, ale hlavne temnú minulosť, ktorá mohla na mieste zanechať utrápené duše. Čo si o tom myslíte vy?

Https://pixabay.com/p 2849718/?no_redirect
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 31. januára 2018Zdroj www.theparanormalguide.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: