Biela pani z Balete Drive – nočná mora všetkých motoristov

Zdieľať
Bielapanizbaletedrive_titulna.jpg

Mnoho vodičov nemá v obľube šoférovanie uprostred hlbokej a temnej noci, obzvlášť keď sedia v aute sami. O strachu z nočnej jazdy by niečo vedeli povedať aj obyvatelia mesta Quezon City vo Filipínach. Motoristi však nemajú strach z mikrospánku či zo zlej viditeľnosti. Na ulici Balete Drive sa počas nočných hodín údajne zjavuje duch Bielej pani, vďaka ktorej sa všetci naučili, že brať stopárov a pozerať sa do spätného zrkadla nie je najlepší nápad.

Kto to vlastne Biela pani je? Týmto menom sa označuje duch, ktorý sa prišiel pomstiť a ktorý chce žijúcim priniesť pocit strachu a teroru, ktorý cítila aj ona pred svojou vlastnou smrťou. To však neznamená, že každý prízrak s bielymi šatami vám prišiel ublížiť.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Church Haunted Cemetery White Lady Spirit Spook 1887125

Na mnohých miestach naprieč celým svetom sa dopočujete o týchto Bielych paniach, ktoré sa zjavujú popri cestách v cezpoľných oblastiach. Práve tam sa bezbranné ženy častokrát stávajú obeťami rôznych sadistov, ktorí ich pred samotným zavraždením aj umučia alebo znásilnia.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/0367jfAurora_Boulevard_Immaaculate_Mariana_Kaunlaran_Balete_Drive_Quezon_Cityfvf_18.jpg/1280px 0367jfAurora_Boulevard_Immaaculate_Mariana_Kaunlaran_Balete_Drive_Quezon_Cityfvf_18.jpg

Balete Drive je miestom výskytu jednej z najznámejších Bielych paní, o ktorých sa môžete na internete dočítať. Táto desivá cesta prechádza cez mestskú časť New Manila mesta Quezon City vo Filipínach a už od 50. rokoch minulého storočia ľudia hlásia prípady, kedy sa pri ceste a v autách zjavovala a následne aj mizla žena v bielych šatách. Tieto príbehy sa vo veľkom množstve objavovali aj v miestnych novinách.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/0387jfAurora_Boulevard_Immaaculate_Mariana_Kaunlaran_Balete_Drive_Quezon_Cityfvf_14.jpg/1280px 0387jfAurora_Boulevard_Immaaculate_Mariana_Kaunlaran_Balete_Drive_Quezon_Cityfvf_14.jpg

Zážitky s Bielou pani sa rozdeľujú do troch rovnakých verzií

  1. Biela pani je videná ako krásna mladá žena, ktorá kráča popri ceste. Vodiči, prevažne mužského pohlavia, z nej nevedia spustiť oči, avšak po chvíľke žena náhle zmizne.
  2. Vodič zbadá krásnu ženu v bielych šatách, ktorá stojí pri ceste, stopuje a zháňa odvoz. Po tom, čo jej zastavia, nastúpi do auta, no keď sa po krátkom rozhovore vodič pozrie do spätného zrkadla, aby sa pokochal jej krásnou tvárou, je dáma celá zakrvavená a dotlčená. Hneď na to zmizne ako duch… doslova.
  3. Vodič jazdí po ceste a keď sa pozrie do svojho spätného zrkadla, zbadá v ňom ženskú tvár, ktorá na neho uprene hľadí. Muž sa pochopiteľne vystraší, v panike zastaví auto a vystúpi. Keď sa však pozrie na zadné sedadlo vlastnými očami, nikto tam nesedí.
Https://www.flickr.com/photos/110342926@N07/13134282065

Nikto skutočne nevie, kto môže byť táto dáma v bielom, avšak medzi ľuďmi kolujú dve hlavné teórie. Prvá z nich tvrdí, že ide o mladú ženu, ktorá zahynula pri autonehode po náraze do stromu, ktorý má medzi miestnymi reputáciu, že je spojením medzi naším svetom a svetom mŕtvych. Druhá teória je však o čosi populárnejšia, keďže ponúka vysvetlenie, prečo sú jej obeťami najčastejšie taxikári. V jednu noc bola na tomto mieste zavraždená a znásilnená mladá žena, a to práve jedným z taxikárov.

Https://pixabay.com/sk/%C5%BEena bruneta stra%C5%A1ideln%C3%BD cestn%C3%A9 1420137/

A čo tí, ktorí ju naozaj stretli?

Odhliadnuc od odlišností v stretnutiach s týmto záhadným prízrakom, zjavujúcim sa v ženskej podobe sa všetky výpovede zhodujú v časovom úseku, kedy duch vyčíňa, a to v čase od polnoci do tretej hodiny ráno.

Https://pxhere.com/en/photo/1325348

Už mnoho taxikárov v danej oblasti havarovalo, a to buď z dôvodu šoku, ktorý pri pohľade na Bielu pani utrpeli, alebo z nevysvetliteľných príčin. Vraj je to forma jej pomsty ľuďom, ktorí jej pripomínajú svojho údajného vraha.

Cesta je pomerne často vyhľadávaná rôznymi odvážlivcami a lovcami duchov, avšak major mesta Quezon City povolal do oblasti pravidelné policajné hliadky, najmä kvôli tomu, že sa z oblasti nesú hrôzostrašné výkriky zdesenia, ktoré pochádzajú od svedkov. To v konečnom dôsledku desí aj ďalších obyvateľov.

Napriek strachu, ktorí medzi ľuďmi panuje, bolo už zadržaných mnoho vtipkárov, ktorí v oblasti strašili v bielych plášťoch. Príbehy o Bielej pani však medzi ľuďmi naďalej kolujú a motoristi si dávajú pozor, či sa touto desivou cestou vyberú, alebo sa radšej rozhodnú pre obchádzku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom