Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na cintoríne Union Cemetery v Eastone straší prízrak Bielej panej

Unioncemeterytitulna.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Jeden z najznámejších duchov štátu Connecticut sa nachádza v blízkosti cintorína Union Cemetery v meste Easton. Cintorín leží vedľa niekoľko storočí starého baptistického kostola a križovatky dvoch frekventovaných ciest. Miestni tohto ducha prezývajú „Biela pani“. Jej prízrak bol videný mnohými svedkami už od polovice dvadsiateho storočia.

Legenda o tejto Bielej panej zahŕňa niekoľko vysvetlení, kým v skutočnosti bola a prečo zostala pripútaná k cintorínu, kde straší dodnes. Jeden z príbehov hovorí, že bola na cintoríne pochovaná po tom, čo zomrela počas pôrodu. Jej zúfala duša tam hľadá svoje novonarodené dieťa.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Unioncemetery01.jpg
Foto: www.imgur.com

Ďalšie dve verzie hovoria o tom, že žena zahynula pričinením cudzej ruky. Buď bola zavraždená na prelome 19. a 20. storočia a jej telo bolo ukryté v priekope za kostolom, alebo bola zavraždená svojím manželom v štyridsiatych rokoch.

Biela pani sa zjavuje priamo pred autami

Aj keď bol jej duch mnohokrát videný, ako sa uprostred noci pohybuje po cintoríne, najviac stretnutí sa odohralo najmä na ceste č. 59. Biela pani má vo zvyku zjavovať sa priamo pred autami, idúcimi okolo cintorína Union Cemetery. Mnoho vodičov je nútených prudko brzdiť, pričom sa snažia vyhnúť zrážke a častokrát strhávajú volant.

Https://pixabay.com/sk/cintor%C3%ADn star%C3%BDch n%C3%A1hrobn%C3%BDch kame%C5%88ov 1538646/
Foto: www.imgur.com

Ak vodiči zastavia, aby sa uistili, či je žena v poriadku, nikoho na mieste nenájdu. Miestny požiarnik, ktorý prechádzal okolo cintorína neskoro v noci, si myslel, že zrazil ženu v bielych šatách s tmavými čiernymi vlasmi, ktorá vykročila priamo na cestu pred jeho auto. Nielenže tento muž cítil náraz, ale taktiež našiel na svojom aute preliačinu. Nech sa však snažil akokoľvek, v okolí nikoho nenašiel.

Https://www.flickr.com/photos/57766598@N05/6779993603
Foto: www.imgur.com

Spisovateľ a fanúšik paranormálnych tém Jeff Belanger vyrastal v tejto oblasti Connecticutu a o Bielej panej počul rozprávať mnoho ľudí. K Jeffovi sa raz dostal videoklip, ktorý bol natočený svetoznámou dvojicou vyšetrovateľov, manželmi Warrenovcami, ktorí sa v roku 1990 zastavili na cintoríne Union Cemetery.

Warrenovci pripravili kameru na statíve priamo pred hlavnou bránou na staré pohrebisko a vyčkávali, či sa na záberoch ukáže Biela pani. Neskôr v noci sa im podarilo zachytiť 6 sekúnd videa, ktoré Jeff pomenoval ako „pôsobivé“.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Unioncemetery02.jpg
Foto: www.imgur.com

Ed Warren povedal Belangerovi, že okolo 2:40 v noci začul na cintoríne ženský plač. Keď sa Warren zahľadel medzi pomníky, všimol si niekoľko malých bodiek svetla, ktoré vykreslili obrysy ženy. Tento prízrak následne vykročil smerom k nemu. Keďže bol Ed nebojácnym lovcom duchov (Ed zomrel v roku 2006), rozhodol sa Bielej pani vykročiť naproti. Avšak, len čo sa pohol, prízrak sa deformoval a zmizol z dohľadu.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Unioncemetery04.jpg
Foto: www.imgur.com

Belanger tvrdí, že video zachytávalo niečo ako hmlistý biely tvar, ktorý sformoval obrysy človeka. Tento zjav následne prešiel niekoľko stôp po cintoríne a zmizol pod zemou.

Https://www.publicdomainpictures.net/en/view image.php?image=191660&picture=old cemetery
Foto: www.imgur.com

Cintorín Union Cemetery je po západe slnka zavretý a polícia sleduje všetkých okoloidúcich. Ak sa niekedy náhodou rozhodnete tento cintorín navštíviť, musíte tieto pravidlá rešpektovať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 13. júla 2018Zdroj americashauntedroadtrip.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: