Príbeh manželov Warrenovcov a ich stretnutia s bábikou Annabelle.

Zdieľať
Tt.jpg

Keď sa Ed a Lorraine Warrenoví dopočuli o bábike Annabelle, prípad si okamžite získal ich pozornosť. Kontaktovali Donnu a po rozhovore s Donnou, Angie a Louom hneď vedeli, že bábika nebola posadnutá, ale bola manipulovaná neľudskou mocou. Duchovia neposadnú neživé objekty ako sú domy, hračky, posadnú ľudí. Duch neľudského pôvodu sa môže prichytiť na miesto alebo objekt a presne to bol prípad Annabelle.

Duch manipuloval s bábikou a vytvoril ilúziu, že bábika je „živá“, aby si získal súcit. V skutočnosti duch nechcel ostať pripútaný k bábike, ale hľadal si ľudskú obeť. Duch, v tomto prípade neľudský démonický duch, bol v tej dobe vo fáze napadnutia budúceho hostiteľa. Prvým krokom bolo, keď hýbal bábikou a vzbudil v obyvateľoch bytu pozornosť. Potom nastala chyba, kedy priniesli dievčatá do bytu médium, cez ktoré neľudský duch dievčatám nahovoril, že je vlastne neškodný duch malého dievčatka. Tým si získal ich priazeň a súcit a vlastne dostal od Donny povolenie bývať s nimi a strašiť. Vtedy začal byť naozaj zlý a démonický. Napadol Loua s typickým podpisom šelmy.

Ďalšou fázou by bolo kompletné posadnutie ľudského jedinca. Táto fáza by trvala dva až tri týždne a potom by obeť bola úplne posadnutá a duch by zabil jednu osobu alebo všetkých v byte. Na záver vyšetrovania prišli k záveru, že je vhodné mať požehnanie od Otca Cooka k vyčisteniu bytu. Biskupské požehnanie domova je dlhý sedemstranový dokument. Namiesto toho, aby vyháňal zlé bytosti z obydlí, kladie dôraz skôr na naplnenie obydlia pozitivizmom a silou Boha. Otec Cooke, hoci nespokojný s tým, že má vykonať exorcizmus, obrad vykonal, a Warrenovci si boli istí, že v byte už subjekt nie je.

Na žiadosť Donny a ako ďalšie opatrenia proti podobným javom, Warrenovci si bábiku vzali zo sebou. Ed položil bábiku na zadné sedadlo auta s podozrením, že duch v nej stále je. Mal pravdu a počas cesty im zlyhali brzdy, plyn sa sám pridával, auto vybočilo a narážalo. Edovi sa podarilo vytiahnuť fľaštičku so svätenou vodou a bábiku ňou vzadu polial. Všetko prestalo a Warrenovci sa bezpečne dostali domov. Keď prišli domov, Ed Annabelle posadil na stoličku. Annabelle veľakrát levitovala, začala sa presúvať po dome.

Na pomoc im prišiel Otec Jason Bradford, ktorý bábiku zdvihol zo stoličky a povedal: „Si len handrová bábika, Annabelle, nemôžeš nikomu ublížiť.“  Hodil bábiku späť na stoličku. Ed hneď vedel, že to kňaz hovoriť nemal. Keď neskôr odchádzal, Lorraine kňaza prosila, aby si dal pozor a aby jej po príchode domov zavolal. O pár hodín sa Otec Jason ozval. Zlyhali mu brzdy a skoro zomrel pri dopravnej nehode, ktorá zničila jeho auto. To bol len jeden z mnohých prípadov, ktoré sa stali neskôr.

Warrenovci postavili pre Annabelle Okultné múzeum, kde je dodnes. Hoci sa už Annabelle nepohybovala, je vraj zodpovedná za smrť mladého muža, ktorý prišiel do múzea na motorke so svojou priateľkou. Keď počul od Eda príbeh o bábike, trúfalo začal búšiť na sklo jej vitríny a trval na tom, že ak môže bábika poškriabať ľudí, chce byť poškriabaný. Ed mladého muža nechal vyviezť z budovy. Cestou domov si muž s priateľkou z bábiky robili srandu, keď zrazu stratil nad motorkou kontrolu a čelne narazil do stromu. Muž bol na mieste mŕtvy, jeho priateľka ležala v nemocnici viac ako rok. Ed varuje, aby ste sa nikdy nesnažili vyzvať zlo na súboj, žiadny človek nie je silnejší ako Satan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom