Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Každý, kto sa rád bojí, by mal určite navštíviť týchto 10 strašidelných miest sveta

Befunky collage.jpg
14
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
upload.wikimedia.org_Island.jpg
reklama:
reklama:

Ak patríte medzi tých, ktorých fascinujú strašidelné domy a zvláštne miesta, dobre si prezrite nasledujúci zoznam. Tieto strašidelné miesta by ste pred smrťou určite mali navštíviť.

ZÁHADNÝ DOM WINCHESTROVCOV

Keď zomrel manžel Sarah Winchestrovej, stala sa dedičkou masívnej zbierky rodinných zbraní. Posadla ju myšlienka, že duchovia tých, ktorí prišli o život vďaka týmto zbraniam, ju budú strašiť. Postavila obrovské sídlo v San Jose a pristavovala stále nové miestnosti až do svojej smrti v roku 1923. Hoci nevyužívala služby architekta, mala v sídle schody vedúce do neznáma či zvláštne malé miestnosti. Sídlo má 160 izieb a 2 suterény. Hovorí sa, že sídlom sa prechádza množstvo duchov a medzi nimi je aj Sarah.

Winchester_house_910px.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

MÚZEUM SMRTI

V tomto múzeu sa nachádzajú fotky z miest vrážd, tony strašidelných predmetov z minulosti aj súčasnosti, ktoré vzali mnoho životov. Čierna Dahlia, ktorá je najznámejšou losangelskou obeťou vraždy, tu má svoje špeciálne miesto.

Black_dahlia_mugshot.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

HROBKA MARIE LAVEAU

Ak zaklopete trikrát, nakreslíte trikrát X a ponúknete voodoo kráľovnú tejto hrobke v New Orleans, možno vám Maria splní vaše želanie. Hovorí sa, že mala kľúč k večnému životu, tak ktovie, či jej telo naozaj leží v tejto podzemnej hrobke?

1280px marie_laveau_tomb_2011.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

DOM LA LAURIE

Tento dom vraj ukrýva duchov sluhov madam La Laurie, ktorí jej rodinu trápili mnoho rokov.

1140_royal_street.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

OSTROV BÁBIK

Bábiky sú strašidelné a tento oltár pre mŕtve mexické dievčatko je totálnym vrcholom. Keď dievčatko zomrelo, bábiky začali zaplavovať ostrov a teraz je z neho svätyňa bábik.

Xochimilco_dolls_island.jpg
upload.wikimedia.org#8217;_Island.jpgFoto: upload.wikimedia.org_Island.jpg

MÚZEUM MUTTER

Ľudské neprirodzenosti sú súčasne aj fascinujúce aj strašidelné. Hlavne ak vezmeme do úvahy, čo všetko dokáže ľudská genetika. Takéto zaujímavosti možno nájsť v Pensylvánskom múzeu.

18061364051_93783dd987_b.jpg
c1.staticflickr.comFoto: c1.staticflickr.com

LES SAMOVRAHOV

Neďaleko hory Fuji v Japonsku je les, ktorý je na jednej strane veľmi tichý, na druhej strane naozaj strašidelný. Nie sú tu žiadne radostné zvuky prírody, len hlboké ticho. Je to najpopulárnejšie miesto na samovraždy a keďže je ťažké používať v tak hlbokom lese navigáciu, príležitostne tu nájdu horolezci a turisti mŕtve telá a kosti.

Suicide_forest.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

ÚSTAV PRE BLÁZNOV

Toto opustené miesto sa nachádza v Západnej Virgínii. Je tu niekoľko bodov, na ktorých môžete čakať, kým uvidíte niektorého z mnohých duchov tohto ústavu.

Weston_state_hospital.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

DOM LEMPOVCOV

Lempovci boli zasiahnutí tragédiou. Mnohí z nich spáchali samovraždu a malý chlapec, ktorý mal psychický a fyzický hendikep, bol uväznený v podkroví. Dom je prerobený na reštauráciu, ale stále tam vraj môžete zazrieť duchov – možno práve chlapca v podkroví.

Lemp mansion.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

DEADWOOD

Toto historické mesto v Južnej Dakote obýva mnoho duchov Divokého Západu. Napríklad na jednom mieste môžete zažiť hrôzostrašné stretnutie s Divokým Billom Hickokom a hoteliéra, ktorý svojich hostí straší fajčiac cigaru.

The_gem_theater.gif
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. decembra 2017Zdroj thoughtcatalog.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: