Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chceš byť moderný a stále online? Tak toto je niečo pre teba!

Thinkstockphotos 531321742.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com.au

(PR) Ako rýchlo ti trvá stiahnutie pesničky či celého hudobného albumu z internetu? Jasné, že  záleží na tom, akú sieť máš aktivovanú. Akú využívaš ty?

2G siete, ktoré poznáme aj pod názvom “hlasové”, síce umožňujú aj dátovú prevádzku, no  rýchlosť od nich nečakaj. Ale aspoň si môžeš stiahnuť nejaký príjemný vyzváňací tón. No  povedzme si pravdu, 2G sieť je pre dinosaurov.

Taká 3G sieť je na tom s prenosom dát omnoho lepšie. Vedel si napríklad, že práve s 3G  sieťou nastúpili aj videohovory, ktoré sa ale nikdy neujali? No a keďže bolo pár stoviek  kilobitov na prenos málo, bolo treba jej vylepšenie. Nová nadstavba priniesla zvýšenie  rýchlosti, a tak sa dalo hovoriť o prvom mobilnom širokopásmovom pripojení na internet. A ten ti síce stiahne aj celý hudobný album, no medzitým si pokojne môžeš pripraviť aj niečo  pod zub.

No a potom tu máme 4G sieť, ktorá sa označuje aj názvom LTE. A to už je iná káva! Hudbu  si stiahneš až 5-krát rýchlejšie ako s 3G sieťou. Okrem toho je odosielanie dát  niekoľkonásobne rýchlejšie, a tak môžeš s priateľmi okamžite zdieľať svoje obľúbené  pesničky alebo im posielať svoje fotky.

Ty ešte stále nevyužívaš 4G sieť? Veď 4G internet od 4ky je čoraz dostupnejší a každý týždeň  na mape pokrytia pribúda niekoľko nových vysielačov. Najmodernejšiu sieť od 4ky využíva už dnes viac ako 60% populácie Slovenska.

Horizon33_2016 6 10_12 19 10.jpg
Foto: www.imgur.com

Si pripravený ísť s dobou a surfovať na vysokorýchlostnom internete?

V 4ke máš na výber z dátových balíkov, ktoré si môžeš aktivovať jednoducho z pohodlia  domova zaslaním SMS na číslo 950. Giga dát v 4G sieti získaš už za 1 euro.

Skvelou správou je, že ak si do konca júna kúpiš novú predplatenú SIM kartu Moja 4ka alebo  si prenesieš číslo cez e-shop, dostaneš na privítanie 4 GB dát v sieti 4ka zadarmo. A tie potom  môžeš využívať počas štyroch mesiacov. Tak sa poponáhľaj, aby si túto ponuku stihol využiť!

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 13. júna 2016Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,